7 نکته ترافیکیRSS ها برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی

7 نکته ترافیکیRSS ها برای صاحبان کسب و کارهای اینترنتی

 

اگر دارای وبلاگ و یا وب سایت هستید مطمئناً بایدfeed های به روز رسانی مانند RSSها داشته باشید؛ این همان فایلی است که ظاهر آن دکمهء عجیب و غریب با خطوط منحنی نارنجی رنگ می باشد که در بسیاری از وب سایت های به روز رسانی شده و یا وبلاگ ها می بینید.

این نکات برای هر دو نوع ازFeedها کاربری دارد. کارfeedها این است که با دیگر ربات ها در مورد وب سایت شما و از طرق شما صحبت می کند. این مکالمات بین ربات ها باعث افزایش ترافیک وب سایت شما خواهد شد و به افراد کمک می کند که وب سایت شما را ببینند؛ چه به صورت مستقیم از طریق خوانندگانfeed ها و لیست مشترکین و چه به صورت غیر مستقیم از طریق کمک به رتبه بندی وب سایت در موتور جستجو. برای مراقبت ازfeedهای وب سایت خود حداقل باید از این اصول پیروی کنید:

  • هیچ کسRSS ها را زیاد دوست ندارد، نظر شما در این مورد چیست؟ اکثر صاحبان وب سایت واقعاً هیچ وقت تمایلی بهRSSها ندارند اما همین وب مسترها همیشه می دانند کهRSS ها نیاز وب سایت برای رشد و توسعه می باشد. پس دست از تلاش برای توقف آن بردارید و سعی کنید که درک کلی ازRSSها پیدا کرده تا بدانید که اینFeedها چگونه به کسب و کار اینترنتی شما کمک خواهد کرد.

 

  • اگر وب سایت شما بخش خبرنامه ندارد، می توانید ازRSS استفاده کرده تا مطالب ارسالی وبلاگ تان را با ایمیل خبر نامه ارسال کنید، سپس در بالای سمت راست وب سایت خود کادر عضویت در خبرنامه را تعبیه نمایید. در غیر این صورت به گونه ای شخصی تر و در صورتی که مزاحمتی برای افراد ایجاد نکند، به آنها یادآوری کنید که در خبرنامه وب سایت شما عضو شوند. ترجیحاً فرم عضویت در خبرنامه و فرم تماس برای اتوماتیک شدن این جریان ایجاد نمایید.

 

  • تقریباً هر یک هفته یک بار از اعتبارFeed های خود اطمینان حاصل فرمایید. گاهی اوقات لازم است از یک کاراکتری که به ندرت در عنوان استفاده می شود برای شکستنfeed خود استفاده کنید. Feedvalidator.org در این مورد به صورت رایگان به شما کمک می کند.

 

  • Feed های وب سایت خود را در برترینRSS های موتور جستجو و دایرکتوری ها ثبت کنید. یکی از نمونه های خوبی که وجود داردLink syndic8 بوده و جزء لینک هایی است که به وب سایت شما هیچ صدمه ای نخواهد زد.

 

  • RSS چیزی است که به وب سایت شما کمک می کند تا با وب سایت های رسانه اجتماعی به طور خودکار صحبت کند. اما شاید شما مطمئن نیستید که اینFeed ها چگونه و تا چه حد به شما کمک می کند؟ می توانید ازfeedBurner استفاده کنید. نظر من این است که از زمانی بیش از یک سال پیش که گوگل آن را در دست گرفت، خدمات آن رو به کاهش است. اما قبل از اینکه دوباره آن قضاوت کنید، حساب کاربری در آن ایجاد نمایید. خدماتFeedBurner به صورتی است که به خوبی ترافیک وب سایت شما را به خوبی بررسی می کند و البته اگر شما تمایلی نداشته باشید نیازی نیست که تمامی ترافیک خود را به صورت مستقیم از طریقFeedBurner بررسی کنید. می توانید از آن برای بررسی و ردیابی سایت هایی که شما به آنها اجازه می دهید کهfeed های شما را دوباره مورد هدف قرار بدهند، مانند تویتر و فیس بوک استفاده نمایید.

 

  • Google reader نکتهء اصلی در این مقوله می باشد. تعداد کمی از افراد که ازfeed reader برای دنبال کردن وبلاگ ها به جای ایمیل استفاده می کنند. در این مورد گوگلreader گزینهء بسیار خوبی برای آنها خواهد بود. دکمهء آن را در وب سایت خود الصاق نمایید. در گوگلreader به سرفصل های خود چند بار نگاهی بیاندازید. مطمئن باشید با به اشتراک گذاری برخی موارد اصلاً آسیبی به وب سایت شما نخواهد رسید.

 

  • فکر می کنید باید ازfeed های کامل استفاده کنید یاfeed های جزئی؟ این یک مسئلهء بحث برانگیز می باشد. راه حل من برای سایت های جدید پیشنهاد هر دو نوعfeed ها می باشد، به خوانندگان اجازه دهید هنگام ورود به وب سایت شما حق انتخاب داشته تا هر شخصی بتواندfeed های کوتاه تر را به صورت همزمان استفاده کرده و از طریق لینکی که در پایین هرfeed ارسال می کنید، به خوانندگان اجازه می دهید که متن کامل ارائه شده را ببیند. یادگیری در موردRSS ممکن است مانند یک معامله بزرگ نباشد اما به خاطر داشته باشید و فراموش نکنید کهFeed های سایت شما در واقع وسیله ای است که به رشد و توسعه وب سایت شما کمک زیادی می نماید.

اتصال رایگان بدون هزینه

یک ماه خدمات رایگان دریافت کنید