روش ساده برای اتوماتیک شدن کسب و کار اینترنتی و بازاریابی آنلاین وب سایت شما

روش ساده برای اتوماتیک شدن کسب و کار اینترنتی و بازاریابی آنلاین وب سایت شما

روش ساده برای اتوماتیک شدن کسب و کار اینترنتی و بازاریابی آنلاین وب سایت شما

 

 

امروزه زمان بسیار ارزشمند است. در واقع برای انجام دادن کارهایی که تمایل به انجام آن در این زندگی گیج کننده داریم، فرصت بسیار کمی در اختیار داریم. این امر به ویژه هنگامی که در حال اجرای وب سایت و یا کسب و کار اینترنتی خود هستیم، بسیار صادق می باشد. من همواره به مدت 10 سال به دنبال راههایی بودم تا بازاریابی آنلاین و کسب و کار اینترنتی خودم را به صورت خودکار در بیاورم.

در آن زمان برخی از ابزارها و یا سیستم هایی یافتم که حجم زیادی از کار من را به صورت اتوماتیک انجام داده و در نتیجه فشار این کار برای من بسیار کم شد. اگر تمایل دارید که حجم کارتان کمتر شده و بیشتر از زندگی خود لذت ببرید باید بگویم که این ابزارهای خودکار بازاریابی اینترنتی، برای شما بسیار ضروری می باشد. در اینجا به 5 مورد از بهترین این ابزارها و یا برنامه ها اشاره می کنم که به اتوماتیک شده کسب و کار اینترنتی و بازاریابی آنلاین وب سایت شما کمک زیادی می کند:

-1
سیستم پاسخگویی خودکار
بدون شک این یک ابزار اتوماسیون است که کارهای شما بدون آن به سادگی انجام نمی پذیرد. برای انجام تمامی فعالیت های آنلاین و پاسخگویی ایمیل ها و بازاریابی باید از این سیستم پاسخگویی خودکار در کسب و کار آنلاین خود استفاده نمایید. همانطور که به سادگی از نام این سیستم پیداست، به صورت خودکار به تمام ارتباطات ایجاد شده توسط وب سایت و یا کسب و کار شما پاسخ خواهد داد. این ارتباطات در کسب و کار اینترنتی شما بسیار مهم و برای موفقیت شما در بازاریابی آنلاین ضروری می باشد.

سیستم پاسخگوی خودکار برای ساخت لیستی از مخاطبین نیز بسیار مفید و ضروری خواهد بود. من با استفاده از لیست مخاطبین که در سیستم پاسخگویی خودکار بارگذاری می شود، در تمام وب سایت هایم ایمیل ها را پیگیری کرده و با مشترکان در تماس می مانم.

در حال حاضر من ازaWeber استفاده می کنم اما در گذشته از دیگر سیستم های پاسخگویی خودکار مانندGetResponse استفاده می کردم. این دو سیستم دو مورد از سرویس های پاسخگوی خودکاری است که برای استفاده به شما پیشنهاد می کنم. به یاد داشته باشید که می توانید نرم افزار پاسخگوی خودکار را بخرید و بر روی سرور و یا وب سایت خود راه اندازی نمایید.

اما من ترجیح می دهم این کارهای روزمره را به صورت حرفه ای با سایت های aWeber وGetResponse انجام دهم. این شرکت ها سالها تجربه در زمینهء ارسال ایمیل داشته و دارای نرم افزارهای قوی و دارای متخصصین در امر فن آوری اطلاعات بوده که در هر موقعیتی به انجام امور می پردازند.

2-  Paypal

این یک سیستم پرداخت آنلاین است که در واقع متعلق بهebay می باشد. Paypal به شما اجازه می دهد که به صورت خودکار به جمع آوری و پرداخت تمام معاملات نقدی آنلاین خود بپردازید. این سیستم کار پرداخت برای شرکای تجاری شما و یا شرکت های وابسته را نیز انجام داده و به صورت خودکار وجوه واریزی را به حساب کاربری شما منتقل می کند.

بعلاوه می توانید پرداخت خودکار به تمامی خدمات و یا برنامه هایی که شما در کسب و کار اینترنتی خود از آن ها استفاده می کنید، داشته باشید. نمی توانید باور داشته باشید که واقعاً چقدر بهpaypal تکیه کرده ام. تمام کارهای مربوط به هاستینگ، تبلیغات و برنامه های بازاریابی آنلاین من از طریقpaypal به صورت خودکار ماهیانه پرداخت می شود. همچنینpaypal سوابق پرداختی خوب و دقیقی به شما ارائه می کند.بنابراین به راحتی می توانید ببینید که پول ها از کجا آمده و یا در کجا هزینه شده است. پس برای زمان پرداخت مالیاتها هم کمک خوبی برای شما خواهد بود.

-3
جاوا اسکریپت
این اسکریپت های کوچک که به صورت اتوماتیک محتوای وب سایت شما را به روزرسانی می کنند و دیگر نیاز نیست که به حساب کاربری هاستینگ خود رفته و به صورت دستی صفحات را به روزرسانی و ویرایش کنید. این برنامه مانند شیوهءCSS به روز رسانی گسترده ای انجام می دهد که به راحتی می توانید ویرایش و یا تغییراتی در تمامی صفحات وب سایت خود به صورت همزمان داشته باشید.

مثال دیگرXML نقشه سایت که به صورت خودکار می تواند به روزرسانی کرده و یا صفحاتی به وب سایت اضافه می کند. برای من استفاده از همین اسکریپت های ساده برای به روزرسانی زمان و تاریخ در وب سایت که به صورت خودکار عمل می کند، بسیار خوشایند است.

این کار وب سایت شما را همواره دقیق و به روز نشان خواهد داد. همچنین می توانید برای به روزرسانی مقررات کپی رایت به صورت سالیانه از همین اسکریپت های ساده استفاده نمایید آن هم بدون اینکه نیاز باشد تا صفحه به صفحه وب سایت را به صورت دستی به روز کنید.

از آنجایی که من به بازاریابی اینترنتی وابسته هستم، بسیاری از تجار اقدام به عرضه و تامین محصولات و یا بنرهای جدید کرده که همهء اینها به صورت اتوماتیک در وب سایت انجام شده و نیازی به تغییر و به روزرسانی به صورت دستی نیست. 

 

-4 ارسال محتوا
اگر در حال انجام تجارت الکترونیک هستید و وب سایت دارید، نیاز به یک راه برای توزیع خودکار مطالب وب سایت تان به صورت خودکار دارید. RSS یاreally simple syndication راه بسیار سریع و اتوماتیکی برای ارسال مطالب در وب سایت می باشد. شما باید از وبلاگ و یاRSS feeds برای ارسال مطالب وب سایت خود استفاده نمایید. تویتر نیز یکی از محبوب ترین این روشها بوده و می توانید از این روش نیز برای ارسال سریع پیامهای خود استفاده نمایید.

البته در اینجا باید ذکر کنم که بازاریابی مقاله هنوز شاهراه حیاتی برای موفقیت در بازاریابی آنلاین و کسب و کار اینترنتی می باشد. بنابراین من از دایرکتوری های بزرگ آنلاین مثلEzinearticles وGoarticles استفاده میکنم. در برخی از این دایرکتوری ها ( که به صورت پولی هستند) میتوانید مقالات خود را طوری برنامه ریزی کنید تا مقالات به موقع منتشر شوند. من به شخصه تمایل به استفاده ازsubmityourarticle دارم که به صورت اتوماتیک تمامی مقالاتم را هر زمان که بخواهم به موقع منتشر می کند.

این کار در واقع بازاریابی مقاله را به صورت خودکار انجام می دهد. می توانید این روش را به صورتی هفتگی و یا حتی ماهها تنظیم کنید که به صورت خودکار همه چیز طبق روال مانند چرخ دنده های ساعت برای شما انجام شود!

-5
گوگلAnalytics

در حالی که آمار من کاملاً دقیق نیست اما باید بگویم ابزار گوگل آنالیز، ابزار رایگانی است که اگر بخواهید می توانید تمامی فعالیت های آنلاین وب سایت خود را به صورت خودکار بررسی نمایید. به سادگی با قرار دادن یک کد در صفحات وب سایت تان، گوگل به طور منظم و خودکار تمامی اطلاعات حیاتی وب سایت شما را به صورت آماری در اختیار شما قرار می دهد تا ببینید چقدر بازاریابی آنلاین شما مفید بوده و آمار وب سایت تان چگونه است.

همچنین با این روش عالی می توانید مطلب و محتوای وب سایت خود را مطابق با نیاز بازدیدکننده تغییر داده و باعث افزایشconversions rate شوید. این سیستم گوگل تمامی آمار وب سایت شما را ردیابی کرده و به صورت خودکار آمار وب سایت شما را ثبت می کند.

دانستن این که بازدیدکنندگان و مشتریان چه کاری در وب سایت تان انجام می دهند برای موفقیت در بازاریابی آنلاین و کسب و کار اینترنتی شما بسیار مفید خواهد بود. مواردی مانندboune rate ، مدت زمان وقت گذرانی در صفحات، تعداد بازدیدکنندگان هر صفحه، ‌ترافیک، منابع و ...همگی می تواند به صورت اتوماتیک جمع آوری و به شما ارائه شود.

در حالی که راه های دیگری برای اتوماتیک کردن امورات وب سایت و بازاریابی آنلاین وجود دارد، اما این چند روش از مهمترین روشهایی است که شما باید حتماً آنها را تجربه کنید و ساعتهای خود را ذخیره کرده و خود را از سردرد نجات دهید! کافی است کمی وقت برای توسعه استراتژی بازاریابی آنلاین اختصاص داده و با ارتقاء کسب و کار اینترنتی خود از زندگی لذت ببرید.

اتصال رایگان بدون هزینه

یک ماه خدمات رایگان دریافت کنید