• بازاریابی اینترنتی

  اگر در روی شبکه گسترده جهانی مقاله بنویسید و به رایگان روی وب قرار دهید، می توانید خود را در شبکه ای پول ساز قرار دهید. اگر شما هم برای رونق کسب و کارتان به تجارت الکترونیک و فروش آن لاین روی آورده اید، مطالعه گفته های زیر قطعا برایتان مفید خواهد بود. اگر در روی شبکه گسترده جهانی مقاله بنویسید و به رایگان روی وب قرار دهید، می توانید خود را در شبکه ای پول ساز قرار دهید. برای آن یک ذره هم پول خرج نمی کنید ولی اگر مقاله ای خوب، مفید و جامع که اطلاعات تخصصی مربوط به کارتان را عرضه می کند، روی وب قرار دهید، کاری پول ساز را پیش رویتان قرار خواهید داد. با این نوشته ها بازدیدکنندگان دانسته هایی مفید و به درد بخور یاد می گیرند...

 • راه اندازی وب سایت

  اگر دارای وبلاگ و یا وب سایت هستید مطمئناً بایدfeed های به روز رسانی مانند RSSها داشته باشید؛ این همان فایلی است که ظاهر آن دکمهء عجیب و غریب با خطوط منحنی نارنجی رنگ می باشد که در بسیاری از وب سایت های به روز رسانی شده و یا وبلاگ ها می بینید. این نکات برای هر دو نوع ازFeedها کاربری دارد. کارfeedها این است که با دیگر ربات ها در مورد وب سایت شما و از طرق شما صحبت می کند. این مکالمات بین ربات ها باعث افزایش ترافیک وب سایت شما خواهد شد و به افراد کمک می کند که وب سایت شما را ببینند؛ چه به صورت مستقیم از طریق خوانندگانfeed ها و لیست مشترکین و چه به صورت غیر مستقیم از طریق کمک به رتبه بندی وب سایت در موتور جستجو. برای مراقبت ازfeedهای وب سایت خود حداقل باید از این اصول پیروی کنید:

 • شبکه ها و رسانه های اجتماعی

  جمعیت زیادی از مردم سراسر دنیا ساعات خود را در فیس بوک می گذرانند، بنابرابن اگر شما هم دارای کسب و کار اینترنتی هستید و تا به امروز صفحهء طرفداران (fan page) برای خود در فیس بوک ایجاد نکرده اید، در واقع فرصت تبلیغات اینترنتی رایگان که فیس بوک ارائه می کند را از دست داده اید. در اینجا چندین دلیل که شما را مجبور به ایجادfan page در فیس بوک می کند به شما ارائه می کنیم تا در اسرع وقت آن را به اجرا درآورید.

 • شبکه ها و رسانه های اجتماعی

  با ظهورweb.2 ها در دنیای مجازی در زمان خود و به نوبهء خود بهترین می باشند. با این حال هنگام استفاده ازweb.2 در بازاریابی اینترنتی، هیچ چیز موثرتر از رسانه های اجتماعی نمی باشد. در عین حال با وجود گزینه های موجود برای بسیاری از بازاریابان اینترنتی ثابت شده که تویتر یکی از بهترین راه حل های ارسال و دریافت پیغام های تبلیغاتی بین افراد و مشتریان در سرتاسر جهان می باشد. بله این همان جایی است که با ورود به آن به عنوان بازاریاب اینترنتی می تواند فعالیت کنید. با استفاده از هر یک از این قبیل منابع به راحتی می توانید محصولات وب سایت خود را در معرض دید ارائه نمایید. همچنین این روش های بازاریابی شبکه های اجتماعی به ویژه تویتر، از بهترین روش ها برای درخشیدن "پر نور" کسب و کار اینترنتی شما و آنچه ارائه می کنید، محسوب می شود.

 • بازاریابی و فروش در جهان

  بازاریابی شبکه ای به هر دلیلی که بوده برای بسیاری از مردم و حتی کارشناسان اقتصادی ناشناخته است. به نظر می رسد یکی از شاخص های مهم بحث و بررسی درباره هر پدیده ای شناخت علمی آن است. بازاریابی شبکه ای به هر دلیلی که بوده برای بسیاری از مردم و حتی کارشناسان اقتصادی ناشناخته است. استخراج معانی و مفاهیم مرتبط با این نوع تجارت می تواند کارشناسان و صاحب نظران را در تشخیص سره از ناسره یاری کند. در این نوشتار سعی شده است به این مهم اشاره گردد. یادآوری این نکته خالی از فایده نیست که بازاریابی شبکه ای Network Marketing)) در برخی مواقع بازاریابی چند لایه ای خوانده می شود یعنی Multi Level Marketingکه به اختصار به آن MLMمی گویند. در بازاریابی شبکه ای دو عنصر اساسی وجود دارد نخست Planیا برنامه و دوم Productیا کالا.

 • بازاریابی اینترنتی

  سوال: افرادی مانند روزالیه گاردنر، مارلون ساندرز، لین تری، جوئل کام، لی اودن، جیل والن، پری مارشال، دکتر ولف و شلی لوری چه کار مشترکی در بازاریابی آنلاین انجام می دهند که جزء بازاریابان اینترنتی موفق محسوب می شوند! جواب: آنها پشت یک آیکون، نام تجاری و یا تصاویر گرافیکی پنهان نمی شوند. مخاطبین آنها می دانند که این افراد واقعاً چه شکلی هستند. اشتباه نکنید، قدرت زیادی با استفاده از تصویرتان در کسب و کار آنلاین بدست خواهید آورد. وقتی افراد ببینند که شما چه شکلی هستید، احساس می کنند با شما آشنا هستند. با گذشت زمان آنها با شما آشنا شده و به شما اعتماد می کنند. در واقع شما تبدیل به دوستان مخاطبین وب سایت تان خواهید شد. هنگامی که این دوستی و اعتماد ایجاد شد، افراد به هر آنچه که در وب سایت شما ارائه شود اعتماد کرده و بارها و بارها از شما خرید خواهند کرد. فکر می کنید چرا؟

 • راه اندازی وب سایت

  بسیاری از اوقات در زندگی نحوهء رویکرد شما در یک پروژه، مهمترین بخش از موفقیت شما خواهد بود. ساخت و طراحی سایت مینی یا کوچک هم مستثنی از این قاعده نمی باشد. اگر تا به حال هرگز سعی به انجام این کار نکرده اید و یا تلاش خود برای طراحی سایت کرده اید، اما با شکست مواجه شده اید، سپس اجازه دهید به شما یک راه رسیدن به موفقیت نشان دهم! مانند انجام هر کاری، راههای درست و غلط زیادی برای انجام کار و پروژه وجود دارد. اگر از روش های دیگر استفاده نمایید، راه های آسان تر و یا مشکل تر برای انجام پروژهء طراحی سایت وجود دارد. باید یاد بگیرید که راه خود را برای داشتن و ساخت یک مینی سایت تک صفحه ای پیدا کرده و بدانید که هیچ استثنایی در آن وجود ندارد. شما می توانید زمانهای هدر رفته خود را بدون هیچ زحمتی کم کنید،البته در صورتی که کارهای مناسب و صحیح برای شروع پروژهء خود در نظر بگیرید. چیزی که در این مقاله به آن خواهید رسید این است که راه صحیح شروع پروژهء طراحی سایت مینی و پر سود را پیدا خواهید کرد.

 • مدیریت وب سایت

  در بازاریابی اینترنتی، زیر چشمی آمار ترافیک وب سایت های رقبا را بررسی کردن و پیش بینی اینکه چه کسی جا پای دیگری خواهد گذاشت، کاری معمول و همیشگی است و ادامه خواهد داشت. با طیف وسیعی از ابزارهای مختلف سئو که می توانند پیش بینی و نظارت بر این اطلاعات بسیار ارزشمند داشته باشند، تقریباً می توانید یک شبه بازاریابی آنلاین خود را متحول سازید. بهترین خدمات در زمینهء سئو و بهینه سازی وب سایت و بازاریابی موتورهای جستجو برای نظارت و پیش بینیAlexa – comscore - google Ad planner - google trends-SEMrush بعضی از این ابزارهای برجسته می باشند. Alexa روند کلی ترافیک وب سایت رقبای شما را نشان می دهد (حداکثر 5 سایت به صورت همزمان) که دارای گرافیک تصویری مفیدی نیز بوده و اطلاعات خاصی مانند تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد، بازدیدها و...را به صورت قانع کننده ای به شما نشان خواهد داد. تمامی این خدمات به صورت رایگان انجام می گیرد.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  ایجاد کسب و کار اینترنتی موفق ممکن است نیازمند تلاش و عزم راسخ باشد، اما با این حال گزینهء ارزشمندی برای کارآفرینی در دنیای جدی امروزی می باشد. خیلی چیزها از 5 تا 10 سال گذشته تغییر کرده است، به خصوص باید در نظر داشته باشید که ما در حال حاضر به مراتب بیشتر به جامعهء مجازی مرتبط هستیم. اما در حال حاضر سوال این نیست که آیا موافق با ساخت وب سایت برای حمایت از اهداف کسب و کار خود هستید یا خیر! این یک سوال برای اطمینان حاصل کردن از این است که اگر تمایل به انجام ساخت وب سایت و به اجرا در آمدن آن دارید به عنوان یک نیروی قدرتمند در بازاریابی آنلاین می توانید عمل کنید یا خیر

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  امروزه فضای کسب وکار از حالت فیزیکی به حالتهای الکترونیکی تغییر شکل یافته اند و مدل جدید کسب وکار نقش وسهم بزرگی در دنیای تجارت پیدا کرده است . امروزه در دنیای تجاری مفاهیم کسب وکار الکترونیکی یک کشش نسبتاً مناسب پیدا کرده است ولی وفور شکستهای متعدد در تجارت الکترونیک بیانگراین موضوع است که روشهای مورد استفاده یا موردقبول واقع نشده یا تأثیر ضعیفی داشته اند. از طرفی دیگر گستردگی مفاهیم فناوری اطلاعات و پیدا شدن مقوله ای مانند شهر الکترونیک و یا شهروند الکترونیکی دریچه نگاه به کسب وکار الکترونیکی را کاملتر وپیچیده تر کرده است ، زیرا کسب وکار در فضای جدید بایستی با مجموعه از خواسته ها و تراکنشها پاسخ دهد . دراین مقاله به دنبال بررسی روشهای متداول نیستیم ، بلکه با بیان مقدماتی از مفاهیم کسب وکار الکترونیکی وشهر الکترونیکی شمای کلی از معماری کسب وکار را در شهر الکترونیکی اشاره کرده و برخی مفاهیمی که بایستی مد نظر قرار گیرد را بیان می کنیم.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  یک وب سایت این امکان را فراهم می سازد تا نیازهای مصرف کننده پیگیری شود ، بنابراین صاحب کسب و کار می تواند بر طبق آن تولیدات خود را عرضه کند. سطوح مختلف اینترنت امکانی برای کسب و کارهای کوچک می باشد. . . کسب و کارهای کوچک در اینترنت به سرعت به زمینه عملکردهای چندملیتی بزرگ دست می یابند و این بعنوان امتیازی برای آنها محسوب می شود. در اینترنت یک کسب و کار کوچک می تواند با شرکتهای بزرگ اعتباری رقابت کند. اما آیا همه کسب و کارها از مزایای آن لاین برخوردار می شوند؟

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  در فوریه 2011 گوگل خبر بزرگی مبنی بر تغییرات الگوریتم در موتور جستجو بر روی اینترنت منتشر کرد. این تغییرات به منظور مجازات وب سایت هایی که دائماً در حال انتشار مطالب تکراری هستند ایجاد شده که این مطالب و محتوا بارها و بارها به اشکال مختلف نوشته شده اند. من بارها مطالب آنلاین پر از هشدار جهت آگاهی بازاریابان اینترنتی و توسعه دهندگان وب سایت در این مورد دیده ام که البته در مورد چگونگی سرمایه گذاری صاحبان کسب و کارهای اینترنتی کوچک بر روی تغییرات الگوریتم گوگل نیز می باشد. این مقاله برای تمامی افرادی که کسب و کار آنلاین دارند مناسب می باشد.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  تجارت الکترونیک واژه‌ای است که برای تجارت از طریق سیستم‌های اطلاعاتی، ارتباطی بکار می‌رود. تجارت الکترونیک با وجود این که مدت زمانی زیادی از عمر آن نمی‌گذرد ولی نقش بسزا و چشم گیری در زندگی روزمره ما به عهده گرفته‌است به طوری که اجتناب از آن کار آسانی نیست. یکی از ساده‌ترین و کار آمدترین نقش تجارت الکترونیک در زندگی روزمره کاربران اینترنتی، خرید و فروش اجناس و تبادل وجوه مربوطه از طریق کارتهای هوشمند می‌باشد. تجارت الکترونیک مجموعه ارتباطات, ، مدیریت اطلاعات و قابلیت های امنیتی است که به سازمانها, بنگاهها ,شرکت ها ,عامه مردم ,دولت و..... اجازه می دهد که اطلاعات خدمات و کالاهای خود را بهینه تر آسانتر و سریع تر با استفاده از شبکه‌های ارتباطی کامپیوتری، به ویژه اینترنت عرضه دارند. تجارت الکترونیک، تجارت بدون کاغذ است. به وسیله تجارت الکترونیک تبادل اطلاعات خرید و فروش و حمل و نقل کالاها، با زحمت کمتری انجام می گیرد .

 • چهارچوب تجارت الکترونیک

  در عصر فیس بوک و تویتر، بسیاری از افراد گاهی فراموش می کنند که بهترین ابزار بازاریابی اینترنتی هنوز هم ایجاد لیستی از مخاطبین می باشد. در واقع در دنیای امروزی که تمامی پیامها فوری است، ویدئوها به صورت ویروسی در اینترنت پخش می شود و با وجود وب سایت های هواداران در زمینه های مختلف و یا تویتر، اهمیت ایجاد و ساخت یک لیست از مخاطبان وب سایت تان بیشتر شده و تبدیل به یک امر ضروری می شود. داشتن لیستی از مخاطبان وب سایت شما که در آن بتوانید به صورت لحظه ای با آنها در تماس باشید و تبادل اطلاعات نمایید، هنوز هم از ابزارهای موثر بازاریابی اینترنتی محسوب می شود. وب سایت های که دارای بازاریابان آنلاین هستند، سالها از مزیت های این موضوع برای پیشبرد منافع خود بخصوص در فضای آنلاین استفاده نموده اند.

 • چهارچوب تجارت الکترونیک

  ممکن است به این نتیجه رسیده باشید که وب سایت شما هم باید دارای مقدار زیادی مطالب قابل استفاده و مفید و قانع کننده باشد. متاسفانه این که وب سایت شما همیشه فقط در حال گرفتن خواننده جدید بوده و از این طریق از آنها کسب درآمد نماید، کافی نیست. دیگر وقت آن رسیده که برای وب سایت خود از استراتژی بهینه سازی وب سایت و ایجاد لینک برای افزایش قدرت نام تجاری خود و بالا رفتن رتبه بندی در موتورهای جستجو، استفاده نمایید. برای ایجاد مشارکت با دیگر وب سایت ها، باید شروع به ساخت و ایجاد ارتباط با مدیران وب سایت لینک های تجاری و(خوانندگان آنها) کرده تا شما و وب سایت شما را بهتر بشناسند. فکر می کنید چرا؟ اکثر کامپیوترها و اکثر رسانه ها در حال اجتماعی شدن هستند، پس زمان آن رسیده است که از بسیاری از قوانین و چهار چوب های معمول فراتر قدم بردارید

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  می خواهم یک سری از اسرار موفقیت در فیس بوک را با شما در میان بگذارم. باید بدانید که این وب سایت روش بسیار مناسبی برای بازاریابی اینترنتی و ترویج کسب و کار اینترنتی شما می باشد. این وب سایت در طول دو سال گذشته در واقع منفجر شده و در حال حاضر تبدیل به قدرت فوق العادهء اینترنت شده است. با بیش از 2/5 میلیارد جستجو در ماه و بیش از 600 میلیون کاربر، جای تعجب نیست که بسیاری از افراد در این فضا تلاش برای بازاریابی اینترنتی نمایند. با استفاده از این نوع ترافیک باید بسیار هوشمندانه این ترافیک را به سمت خود حرکت داده تا تلاشهای شما برای کسب و کار آنلاین تان به حداکثر خود برسد. بعلاوه این سایت در حال حاضر ساده ترین و هدفمند ترین نوع تبلیغات کلیکی PPC را که تا به حال دیده اید را ارائه می نماید. با وجود تعداد کمی از این اسرار فیس بوک، می توانید برخی از تکنیک ها را کشف کرده و از آنها برای هدفمند سازی افراد و کاربران به منظور کسب و کار اینترنتی خود استفاده نمایید.

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  آیا تا به حال در این مورد فکر کرده اید که رسانه های اجتماعی چه نوع وب سایت هایی هستند؟ در مورد فیس بوک چطور؟ در مورد تویتر و یا یوتیوب هم فکر کرده اید! آیا به تغییرات اساسی در نحوهء کسب و کارهای اینترنتی در جذب مشتری و چگونگی سازماندهی برقراری تماس با مخاطبین فکر کرده اید؟ باید کمی فراتر از چهارچوب ها و قوانین بازاریابی سنتی فکر کنید. Web2.0 ها و یا در واقع وب سایت های رسانه اجتماعی بر اساس گفتگو و تعامل کار می کنند. باید بدانید که بازاریابی اینترنتی فقط محدود به بازاریابی ایمیل نمی شود. امروزه قطار رسانه های اجتماعی دائماً در حال حرکت است و ظاهراً شما نمی خواهید ایستگاه خود را ترک نمایید! فکر کنم کاملاً می دانید در چه موردی صحبت می کنم

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  در این مقاله سعی شد با ارایه تعریف از اصلاح الگوی مصرف و شناخت انواع مصرف ها، و همچنین معرفی تجارت الکترونیک و مدلهای متنوع و مزایایی وجود ی آن نقش تجارت الکترونیک را در اصلاح الگوی مصرف بررسی کنیم.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  تجارت الکترونیک انجام کلیه فعالیت های تجاری با استفاده از شبکه های ارتباطی کامپیوتری به ویژه اینترنت است.تجارت الکترونیک به نوعی تجارت کاغذ است.به وسیله تجارت الکترونیک تبادل اطلاعات خرید و فروش واطلاعات لازم برای حمل و نقل کالا ها با زحمت کمتر و مبادلات بانکی با شتاب بیشتر انجام خواهد شد.شرکت ها برای ارطبات با یکدیگر محدودیت های فعلی را نخواهند داشت و ارتباط آنها با یکدیگر ساده تر و سریعتر صورت می پذیرد.ارتباط فروشندگان با مشتریان نیز میتواند به صورت یک به یک با هر مشتری باشد.به عبارت دیگر تجارت الکترونیک نامی عمومی برای گستره ای از نرم افزارها و سیستم ها است که خدماتی مانند جستجوی اطلاعات مدیریت تبادلات بررسی وضعیت اعتبار اعطای اعتبار پرداخت به صورت onlineگزارش گیری و مدیریت حساب ها را در اینترنت به عهده می گیرند.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  امروزه زمان بسیار ارزشمند است. در واقع برای انجام دادن کارهایی که تمایل به انجام آن در این زندگی گیج کننده داریم، فرصت بسیار کمی در اختیار داریم. این امر به ویژه هنگامی که در حال اجرای وب سایت و یا کسب و کار اینترنتی خود هستیم، بسیار صادق می باشد. من همواره به مدت 10 سال به دنبال راههایی بودم تا بازاریابی آنلاین و کسب و کار اینترنتی خودم را به صورت خودکار در بیاورم.

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  در سال های اخیر تبلیغات اینترنتی به صورت بنر، تمامی شبکه جهانی وب را تسخیر کرده است. زیرا که این روش کمک زیادی به صرفه جویی مالی و دستیابی به اهداف می نماید. تبلیغات بنری بخش عمده ای از بازاریابی آنلاین در سراسر اینترنت و بسیاری از شرکت های شخصی می باشد که از این روش تبلیغات اینترنتی ارزان استفاده می کنند.

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  سوالی که من همیشه در این زمینه دارم چیزی شبیه به این جمله است که " با وجود تمام تفاوت های سایت های شبکه اجتماعی، چگونه باید تشخیص دهیم که کدامیک از این وب سایت ها متناسب با کسب و کار اینترنتی من می باشد! چگونه زمان خود را برای کار بر روی بازاریابی شبکه های اجتماعی تنظیم کنم؟" سوال بسیار خوبی است! من مطمئنم همهء ما در این زمینه این سوال را از خودمان پرسیده ایم؛ درست است! بسیار واضح است اگر هدف مشخصی برای استفاده از بازاریابی شبکه های اجتماعی ندارید، احساسی شبیه به کسی را دارید که خود را درون آب انداخته و نمی تواند شنا کند! وحشت می کنید و سعی می کنید که سر خود را تا حد ممکن بالای آب نگه دارید. نه تنها ترسناک است بلکه خسته کننده هم می باشد. من می خواهم پاسخ این سوال را با سوال دیگری بدهم: "دلیل اصلی شما برای استفاده از شبکه های اجتماعی چیست؟" لطفاً این جواب را ندهید که "چون همه این کار را انجام می دهند" این اصلاً دلیل خوبی نیست. شما نیاز به یک دلیل مناسب و تعریف شده دارید و بعد از آن می توانید تعیین کنید که در چه سایت و یا سایت هایی زمان خود را صرف کنید

 • مکانیز‌م‌های بازار

  بازاریابی ویدئویی از طریق یوتیوب امروزه به یک راه بسیار محبوب به جهت ترویج و افزایش ترافیک وب سایت و کسب و کار اینترنتی تبدیل شده است. بسیاری از افراد به تماشای ویدئوهای احمقانه از حیوانات خانگی بامزه و یا ویدئوهای خنده دار در مورد لحظه های خنده دار در خانواده ها و یا دعواهای خواهر و برادری در یوتیوب عادت کرده اند.

 • مکانیز‌م‌های بازار

  درباره عناصر کلیدی در بازاریابی اینترنتی موفق قبلاً صحبت شده و عنصر سوم آن "پاسخگویی" می باشد. اما این بدان معنی نیست که مورد سوم کم اهمیت است بلکه در امر بازاریابی اینترنتی بسیار مهم می باشد. من متوجه شدم که استفاده از این عناصر چه در کار چه در ورزش و چه در بازاریابی اینترنتی همیشه باعث رسیدن به بهترین شده و همیشه باید پاسخگوی افراد باشیم. معنی واقعی "پاسخگویی" مسئول اعمال و رفتار خود بودن می باشد. ما واقعاً به شخصی نیاز داریم که ما را وادار به بررسی و چگونگی انجام کارهایمان کند. و در صورت نیاز برای پیشرفت ما را تشویق و هدایت کنند. یک مثال ساده از "پاسخگویی" و یا "مسئول بودن" وزن کم کردن می باشد. مفهوم ساده است – باید غذا کم بخورید و یا بیشتر ورزش نمایید.

 • مکانیز‌م‌های بازار

  هنگامی که شروع به فروش محصولات و خدمات در اینترنت می کنید، باید ترافیک وب سایت شما هدفمند باشد. موتورهای جستجوی اصلی شروع به ارسال ترافیک وب سایت به صورت هدفمند می کنند و مقدار زیادی از این ترافیک، زمانی هدفمند خواهد شد که شما قدم خاصی برای آن بردارید.

 • خرده فروشی الکترونیکی

  فروشگاه های اینترنتی موفق نیاز به خریدار واقعی دارند نه تماشاگر ویترینی. هر فروشگاه آنلاینی این قانون را می داند اما بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی این واقعیت را در دنیای بازاریابی اینترنتی به دست فراموشی سپرده اند. استفاده از کلمات کلیدی مبهم و محتوای بی نظم در ساخت سایت باعث جذب تماشاگر می شود. اما برای جذب مشتری واقعی و وفادار باید به صورت دیگری عمل نمایید. فکر می کنید راز این کار چیست؟ چگونه می توان کلمه کلیدی مناسبی برای ساخت سایت انتخاب کرد؟ در بازاریابی اینترنتی به صورت بومی، کلمات کلیدی و عبارات کلیدی هدفمند باعث جذب مشتری بالقوه شده و باعث لذت بردن بازدیدکننده از وب سایت و پیگیری آنها می شود.

 • تحقیق در بازار

  این امر بسیار ضروری است که زمانی را برای درک میزان اثربخش بودن انجام بهینه سازی صحیح در موتورهای جستجو برای استراتژی بازاریابی آنلاین خود اختصاص دهید. زیرا که این امر به عنوان پایه و اساس جذب سیل عظیمی از ترافیک هدفمند به وب سایت شما می باشد. مانند هر کار دیگری، روش های درست و نادرست برای انجام آن وجود دارد که البته اگر شما تمایل به چالش در این مقولهء بازاریابی آنلاین داشته باشید مطمئناً نتایج نهایی بسیار با ارزش خواهد بود. Link building باید پایه ای برای ایجاد محبوبیت در چشم موتورهای جستجو باشد.

 • تحقیق در بازار

  کسب و کار موفق آنلاین به سادگی ساخته نمی شود. بازاریابی آنلاین یک بازی سخت است،که بسیاری از افراد هرگز در این بازی موفق نشده اند. اما آنهایی که به بازاریابی آنلاین و کسب و کار موفقی دست یافته اند. زندگی خوبی برای خود ایجاد کرده اند. اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که معتقد به 4ساعت کار درهفته هستید،مطمئن باشید نتیجهء خوبی برای ایجاد درآمد خوب از بازاریابی اینترنتی و کسب و کار نخواهید داشت. پس چگونه می توان یک بازاریابی آنلاین موفق ایجاد کرد؟

 • تحقیق در بازار

  رسانه های اجتماعی اکنون به عنوان وسیله ای برای رونق در کسب و کار اینترنتی و ایجاد نام تجاری به صورت آنلاین و بدون صرف هیچ هزینه ای استفاده می شود. متاسفانه بسیاری از صاحبان کسب و کار های اینترنتی برای شروع در انجام این کار ترس دارند. ممکن است شما این روش ها را به سادگی یاد بگیرید و یا با سختی مواجه شوید، البته بستگی به این دارد که شما چقدر در استفاده از وب و به طور کلی فناوری آن مسلط و مطمئن هستید. لازم نیست برای شروع بلافاصله از یک روش کامل برای اعمال آن در بازاریابی شبکه های اجتماعی استفاده کنید. در این راه تا گرفتن شتاب و استفاده از مزایای بازاریابی شبکه های اجتماعی در کسب و کار اینترنتی، به زمان نیاز دارید؛ در اینجا برای شروع به برخی از نکات که باید در ذهن داشته باشید اشاره می کنیم:

 • تحقیق در بازار

  در کنار بازاریابی مقاله، بازاریابی ایمیل و وبلاگ، تالارهای گفتگو، راه بسیار مناسبی به جهت بازاریابی اینترنتی می باشد. هیچ راه واقعی و عملی برای مقایسه این متد ها وجود ندارد-زیرا نحوهء اطلاع رسانی این متد ها با یکدیگر متفاوت می باشد. با این حال یک تفاوت بزرگ این روش ها با تالارهای گفتگو این است که تعداد زیادی از افراد شما را می بینند و نسبت به شما شناخت پیدا می کنند و به وسیلهء تعاملات شما با افراد، اعتماد در آنها ایجاد می شود. تالار های گفتگو از آغاز کار اینترنت وجود داشته است. انجمن ها با استفاده از صحبت کردن و ایجاد همفکری با افرادی که تمایل به آن دارند در یک فضای تعاملی اقدام به کمک به حل مشکلات یکدیگر می کنند. اگر شما از نحوه عملکرد در تالارهای گفتگو با خبر نیستید، اجازه دهید کمی دربارهء آن با شما صحبت کنم. اول از همه باید اقدام به پیدا کردن تالار های گفتگویی نمایید که مرتبط با اهداف شما باشد. بهترین روش برای انجام این کار، نوشتن موضوع تالارهای گفتگو به عنوان کلمه کلیدی(عنوان مورد نظر خود را جایگزین موضوع تالار گفتگو نمایید) و جستجوی آن در موتورهای جستجو می باشد.

 • تحقیق در بازار

  احتمالاً نیازی نیست که آخرین مطلب مربوط به بازاریابی آنلاین را از مشاوران بازاریابی آنلاین جهت درک ایدهء اصلی ایجاد بک لینک، دریافت نمایید. بدون این بک لینک ها، وب سایت شما قدرت و توانایی توسعه را نخواهد داشت؛ و بدون این قدرت، توانایی حرکت به سمت بالا در موتورهای جستجو را نخواهید داشت. حتی زرنگ ترین و دانا ترین مشاوران بازاریابی آنلاین هم مجبور به اعتراف شدند؛ که انجام این کار(ایجاد بک لینک) آنطور که می گویند ساده نمی باشد.

 • تبلیغات اینترنتی

  وجود تعداد فزایندهء کسب و کارهای اینترنتی در حال اجرا و کمپین های تجاری در فیس بوک، نشان دهندهء واقعیت این امر است که فیس بوک یک فضای بسیار محبوب با تعداد زیادی کاربر و بازدیدکننده می باشد. هدف قرار دادن کاربران اینترنت در فیس بوک واقعاً کار بسیار ساده ای می باشد، با این حال به منظور موفقیت در این کار، بسیار پر اهمیت است که بدانید انجام تبلیغات در فیس بوک اساساً با دیگر تبلیغات اینترنتی و همچنین بازاریابی اینترنتی در موتور جستجو متفاوت می باشد. این تفاوت همان چیزی است که انجام تبلیغات در بزرگترین وب سایت شبکه های اجتماعی را کمی دشوار و رقابتی می نماید. همانطور که احتمالاً می دانید، هنگامی که فردی در یکی از موتورهای جستجوی برتر مانند گوگل و یاهو جستجو می کند، با استفاده از کلمات کلیدی خاص، آگهی های تبلیغاتی مرتبط نیز نمایان خواهد شد. کاربر می تواند بر روی این تبلیغات کلیک کرده (البته اگر جذابیتی داشته باشد) و به سایت دیگری منتقل می شود. این همان چیزی است که کاربر انتظار رخ دادن آن را دارد.

 • تبلیغات اینترنتی

  امروز با توجه به کارکردهای وسیع اینترنت، اهمیت تبلیغات اینترنتی بیش از گذشته نمود یافته است، به گونه ای که بسیاری از شرکت های بزرگ و برتر، با وجود تبلیغات در سایر رسانه ها از جمله رادیو، تلویزیون و مطبوعات، جایگاه ویژه ای را برای تبلیغات اینترنتی قائلند. به طور کلی پنج قانون کلی برای موفقیت در تبلیغات اینترنتی حایز اهمیت است که گرچه هنوز در حال تغییرند، ولی ستون فقرات داستان تبلیغات در شبکهء جهانی اینترنت امروزی را تشکیل داده اند. این پنج قانون عبارتند از:

 • تبلیغات اینترنتی

  یکی از بهترین نکات در مورد تبلیغات گوگلی که می توانم به شما بگویم این نیست که شما می توانید از روش خودتان و ابزارهای افزایش ترافیک استفاده نمایید. در تبلیغات گوگلی اساس و عناصر زیادی وجود دارد و اگر به درآمد بیشتر نسبت به آنچه هزینه کرده اید تمایل دارید، حتماً از یک دوره تخصصی و یا یک شخص متخصص برای آموختن چگونگی داشتن درآمد بیشتر،‌استفاده نمایید. تبلیغات کلیکیppc عملاً می تواند در گرفتن ترافیک بسیار هدفمند و به مقدار زیاد برای وب سایت شما، بسیار فوق العاده عمل نماید. البته ممکن است بپرسید اگر این روش خیلی مناسب است، چرا همه از آن استفاده نمی کنند؟ این سوال، معمای این موضوع است. تبلیغات کلیکیمسئلهء آسانی برای یادگیری نیست و البته چگونگی انجام آن دشوار می باشد. این کار نیاز به صرف زمان داشته و باید بر روی پول و وقت خود سرمایه گذاری کنید.

 • تبلیغات اینترنتی

  اصولاً موتورهای جستجو گزینه ای برای ارائهء به وب سایت ها جهت بازاریابی اینترنتی و تبلیغات به نام "تبلیغات کلیکی" دارند. بسیاری از موتورهای جستجوی بزرگ این نوع خدمات را ارائه می کنند. تبلیغ کنندگان، تبلیغات کوچک خود را در صفحهء نتایج موتورهای جستجو بر اساس عبارات و کلمات کلیدی خاص قرار می دهند. اگر چه شما بابت قرار گرفتن این تبلیغات هزینه ای پرداخت نمی کنید، اما موتورهای جستجو به عنوان هزینه تبلیغات وب سایت به ازای هر کلیک بر روی تبلیغات شما مبلغ دریافت می نماید. به همین دلیل نام این خدمات"تبلیغات کلیکی" گفته می شود. توجه داشته باشید که این روش با روشهای رایگان دیگر مانند بهینه سازی موتورهای جستجو که برگرفته از دیگر متد های تبلیغات است، متفاوت می باشد.

 • راه اندازی وب سایت

  در میان همهء اصطلاحات فنی در ارتباط با اینترنت و طراحی سایت، یک کلمه وجود دارد که از همه مهم تر است و بقیه را تحت تأثیر خود قرار می دهد که البته برای هر کسی آشنا است. این کلمه "قابل استفاده" می باشد. برای انجام طراحی وب سایت"قابل استفاده" بودن به جهت بازگشت مشتریان به وب سایت شما، بسیار مهم می باشد. اگر هیچ کس نتواند از وب سایت شما استفاده کند، مطمئن باشید زحمت ماندن در وب سایتی که مفید واقع نشده را نیز به خود نمیدهند. طراحی سایت شما باید به گونه ای باشد که مورد پسند کاربر باشد. در غیر این صورت سرمایه گذاری شما بازگشتی نخواهد داشت. به زبان ساده تر باید بگویم اصلاً مهم نیست که مطالب و محتوای وب سایت از چه نوعی است و دربارهء چه چیزی می باشد، فقط کافی است طراحی وب سایتشما به گونه ای باشد که کاربر و بازدیدکننده به عنوان محور اصلی وب سایت شما در نظر گرفته شود.

 • راه اندازی وب سایت

  امروزه دوران تنوع محصولات می باشد. هر محصول و یا تولید کننده در حال تلاش برای شکست دیگری است. هزینه های بازاریابی اینترنتی گاهی بیشتر از هزینه های تولید می باشد. همانطور که بازاریابی اینترنتی توانایی ارتقای فروش محصولات و خدمات را به سطح بالاتر داشته و به اصطلاح می تواند گرد و خاک به پا کند. بدون بازاریابی اینترنتی، کالای خوب، وجود خارجی برای شما نخواهد داشت. قابل ذکر است که مشتریان و مصرف کنندگان نیز وقت کافی برای جستجوی کالا و یا خدمات ارائه شده توسط وب سایت های مختلف را ندارند. معمولاً مشتریان همه چیز را مهیا می خواهند. به خاطر داشته باشید، اینترنت و یا بازاریابی آنلاین به سرعت برای شما و مشتریان شما نجات بخش خواهد بود.

 • راه اندازی وب سایت

  صاحب هر کسب و کاری هر چند کوچک، در نهایت متوجه می شود که به یک وب سایت برای تجارت خود نیاز داشته، اما اینکه طراحی وب سایت خود را از کجا باید شروع کند، می تواند به خودی خود یک چالش باشد. کافی است افراد بخواهند فقط درک ساده ای از زبان ویژهء فنی طراحی وب سایت و تمامی گزینه های آن را بدانند که در این صورت برای آنها بسیار گیج کننده خواهد بود.

 • راه اندازی وب سایت

  طراحی وب سایت خلاقانه،مسلماً موجب جلب توجه بازدیدکنندگان خواهد شد، اما این امر به تنهایی تاثیر زیادی بر تصمیم گیری افراد برای خرید از وب سایت شما نخواهد داشت.زیرا گاهی وب سایت ها در تشخیص مخاطب هدفمند خود دچار اشتباه می شوند. بنابراین قبل از شروع و تصمیم گیری برای طراحی سایت و کار بر روی مشخصه های طراحی وب سایت به صورت خاص توسط طراح، نیاز ضروری برای تجزیه و تحلیل مخاطبان وب سایت می باشد و کسانی که تلاش برای ایجاد ارتباط از طریق وب سایت می کنند نیز باید مورد شناسایی قرار بگیرند.

 • راه اندازی وب سایت

  امروزه با فن آوری و استراتژی ، فروش کالا معنی دیگری به خود گرفته است. دیگر فروشندگان درب به درب مربوط به گذشته می شوند. اگرچه روش های فروش محصولات و خدمات در ممکن است متفاوت باشد، اما قوانین اصلی هنوز همان است و ممکن است نیاز باشد که در شما نیزمنعکس شود. اینترنت این امکان را به شما می دهد تا محصولات خود را در سرتاسر دنیا به فروش برسانید. اما نقصان فروش اینترنتی و تنها در معامله غیر حضوری و عدم تماس شخصی و رو در رو میباشد. فروشگاهی شما باید به گونه ای باشد تا توانایی متقاعد کردن خریدار برای خرید محصول شما را داشته باشد و شما نیز باید در این مورد سخت تلاش نمایید.

 • راه اندازی وب سایت

  اطلاع در مورد چگونگی برای اشخاصی که می خواهند وب سایتی برای کسب و کار و یا سرگرمی خود ایجاد نمایند، ضروری می باشد. وب سایت های آنلاین زیادی هستند که برای شما به سادگی توضیح می دهند که برای و انجام کارها چه مواردی را باید در نظر گرفته و انجام دهید. اما تعداد کمی از آنها راه حل های مناسب برای مبتدیان ارائه می کنند. به نظر می رسد افراد به نوعی از پیش زمینه و آگاهی کلی در مورد بسیاری از عوامل موثر در نیاز دارند. آن وب سایت ها نگاه ساده تری نسبت به آنچه واقعاً هست دارند. مطمئناً هر کسی می تواند یک وب سایت با ظاهر قابل قبول ایجاد نماید، اما چگونه می توان را به صورتی انجام داد که آن وب سایت برای شما پول ساز باشد و بازدیدکننده را به خود جلب نماید؟

 • راه اندازی وب سایت

  بسیاری از مطالب و مقالات در مورد انجام کسب و کار آنلاین به شما نکاتی برای رسیدن به موفقیت ارائه می کند. بدیهی است که می توانید مطالب زیادی از این مقاله که بسیار راهنمای مفید و مهمی برای طراحی سایت می باشد، یاد بگیرید. درحال حاضر نمی خواهم شما را با یادگیری مطالب زیاد، گیج کنم بلکه ترجیح می دهم بر روی یک نکته تمرکز کنم که می تواند باعث شکست و یا موفقیت و کسب درآمد از تلاش های مضاعف شما شود. به نظر من مهم ترین جنبهء انجام یک کسب و کار موفق، ساخت حرفه ای طراحی سایت می باشد. به خاطر داشته باشید اگر شما فروشگاه های به اصطلاح درب به درب داشته و یا فروش شما به صورتی است که فروشنده حضوری با مشتری دیدار دارد، ظاهر و نحوهء برخورد فروشنده مهم ترین عامل در تعیین توانایی شما در فروش می باشد.

 • چهارچوب تجارت الکترونیک

  اگر از شرکت مایکروسافت، سیس و یا اچ پی(HP) نیستید پیام نگذارید. نامگذاری تجاری، نحوه یا چگونگی شناخت یا برداشت مصرف کنندگان و مشتریان از شما است. این بدان معنی است که چگونه مشتریان هدف، ارزشهای افزوده شما را جذب کرده و آنها را در قالب یک تصویر ماندگار و منسجم متمایز می سازند.

 • چهارچوب تجارت الکترونیک

  موج تجارت الکترونیک تقریبا همه شرکتها را در تمامی اقتصادها تحت تاثیر قرار داده است و این شرکتها ناگزیر از ورود به عرصه تجارت الکترونیک هستند. گام اولیه و اساسی تدوین استراتژی بدون شک تدوین وطراحی اهداف استراتژیک تجارت الکترونیک است. اهداف استراتژیک تجارت الکترونیک همانند یک چراغ راهنما، تمامی تلاشها و اقدامات را در راه استقرار مناسب تجارت الکترونیک و کسب مزیت رقابتی در عرصه دنیای الکترونیک را تسهیل می کند. با عنایت به اهمیت وجود اهداف استراتژیک تجارت الکترونیک در این مقاله به چگونگی تدوین این اهداف پرداخته می شود.

 • ساختار‌ها، مکانیزم‌ها، اقتصاد و اثرات تجارت الکترونیک

  اصولا اینترنت به عنوان ابزاری برای تبادل اطلاعات در دسترس جوامع بشری قرارگرفته است و افراد مختلف در سراسر جهان می توانند اطلاعات ارزشمندی را از طریق شبکه جهانی بدست آورند.

 • ساختار‌ها، مکانیزم‌ها، اقتصاد و اثرات تجارت الکترونیک

  به گفته کارشناسان علم مدیریت، شرکتهایی می توانند در عصر حاضر در بازار امروز به رقابت بپردازند که با زبان و ابزارهای آن آشنا باشند. به گفته مایکل پورتر، اینترنت توانسته نقش گذشته استراتژی و رقابت را دگرگون سازد. به این منظور شرکتهایی که بخواهند در تجارت الکترونیک موفق باشند داشتن ویژگیهای بازاریابی در محیط الکترونیک الزامی است و قطعاً در عصر جدید آنها برای حضور چشمگیر در بازارهای پررقابت امروز باید به دیدگاهها و پارادایم های جدید دست یابند.

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  قابل توجه بازاریان الکترونیکی " در بازاریابی الکترونیکی کارهای خود را طبق روال انجام دهید و نکته های زیر را بخاطر بسپارید".

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  تعریف بازاریابی اینترنتی what E- business بازاریابی اینترنتی بخشی از تجارت الکترونیک است که مدیریت اطلاعات، روابط عمومی، خدمات مشتریان و بخش فروش را در بر دارد. به طور کلی تجارت الکترونیک و بازاریابی اینترنتی از زمانی که دسترسی به اینترنت به صورت گسترده برای عموم مردم فراهم شد، رواج یافته است. در حال حاضر بیش از یک سوم مصرف کنندگان خانگی در آمریکا و بسیاری از نقاط اروپا که به شبکه اینترنت دسترسی دارند، خریدهای خود را به صورت اینترنتی انجام می دهند. این روش برای شرکت هایی که مایلند فعالیت های از راه دور خود را گسترش دهند و اصطلاحا آنرا به تجارت آنلاین تبدیل نمایند نیز ثمربخش است.

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  الگوبرداری مناسب از کشورهایی که هم اینک در این صنعت، چه از لحاظ تعداد و چه از حیث درآمد، از رتبه بندی مناسبی در سطح جهان برخوردار هستند، می تواند مسیر رسیدن به موفقیت را تا حد امکان کوتاه و بهینه سازد. البته در این الگو برداری‌ها آنچه مهم است، توجه به شرایط درونی کشور و قابلیت‌های فعلی است و عملکرد تطبیقی بایستی به‌گونه ای باشد که این راهبردها تاثیر مخربی در چرخه‌های اجتماعی، اقتصادی، هنری و فرهنگی کشور نداشته باشد.

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  این مقاله مروری بر انتقاداتی است که در زمینه آمیزه بازاریابی 4p صورت گرفته است. آمیزه‌ای که مهمترین ابزار معمول و رایج بازاریابی سنتی و موضوعات اصلی را به عنوان بنیان و پایه بازاریابی واقعی (فیزیکی وسنتی) در 4 گروه (PRODUCT, PRICE, PLACE, PROMOTION) طبقه‌بندی می‌کند. در این مقاله توضیح داده می شود که بکارگیری ابزار مذکور (4p) و تفکر بر مبنای پارادایم یادشده ، جهت فضای مجازی و بازاریابی الکترونیکی انتخاب نامناسبی است. دو محدودیت اصلی این آمیزه در محیطهای مجازی عبارتند از : -1 کمرنگ شدن جایگاه عناصر این آمیزه (هر یک از P ها ) در محیط اینترنت -2 فقدان عناصر راهبردی در مدل مذکور

 • مکانیز‌م‌های بازار

  امروزه کارت ویزیت شما وب سایت تان می باشد. هنگامی که مردم در مورد شرکت شما می شنوند مایلند به صورت آنلاین و در هر زمانی که مایل باشند در مورد شما بیشتر بدانند. آنها می توانند از این طریق برای شماemail بزنند و یا در صورت ارائه محصولات، سفارش دهند. درحقیقت، با میزان داد و ستدی که روی سایت انجام می شود، هیچ تعجبی ندارد که چرا بیزینس های کوچک به سمت تجارت اینترنتی خیز برداشته اند.تصمیم گیری برای راه اندازی یک وب سایت برای صاحبان تجارت در عرض یک دهه از "اگر" به "وقتی" تبدیل شده است. اگرچه تعداد ویزیتورهای سایت نیز در همین مدت تغییر یافته است. وب سایت های پیش پاافتاده و با دیزاین ضعیف دیگر قابل قبول نیستند. سایتی که برای بیزینس خود طراحی می کنید، مهری بر اعتبار آن است. بنابراین، پروسه طراحی و به راه اندازی سایت می باید جدی گرفته شده و به آن به عنوان سرمایه گذاری جدی نگاه شود.

 • تحقیق در بازار

  اگر در روی شبکه گسترده جهانی مقاله بنویسید و به رایگان روی وب قرار دهید، می توانید خود را در شبکه ای پول ساز قرار دهید. اگر شما هم برای رونق کسب و کارتان به تجارت الکترونیک و فروش آن لاین روی آورده اید، مطالعه گفته های زیر قطعا برایتان مفید خواهد بود.

 • تبلیغات اینترنتی

  به کمک اینترنت و فن آوری های نوین ارتباطی، جهان در حال تبدیل به دهکده کوچکی است که در آن نوع تازه ای از مناسبات اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی جاری است و با شکل گیری جامعه اطلاعاتی الگوها و قواعد و روابط جدیدی در حال ظهور و شکل گیری می باشد.

 • تبلیغات اینترنتی

  بازاریابی پست الکترونیک. هرروز بیش از ۹۰۰ میلیون نفر از پست الکترونیک جهت ارسال و دریافت پیام استفاده می کنند. هنوز موثرترین روش رسیدن به تعداد انبوه مشتریان بالقوه و تقویت ارتباط با آنها، استفاده از پست الکترونیک است. طراحی و ارسال خبرنامه های الکترونیکی از مهم ترین و شاید حیاتی ترین نیازهای تجارت های برخط است و ابزار ها و روش های تولید و ارسال خبرنامه ها، بسیار قدرت مند شده اند

 • بازاریابی و فروش در جهان

  همواره عرضه نیازمند تقاضا است . برای گسترش تقاضا به منظور فروش بیشتر خدمات و یا محصولات نیازمند بازاریابی هستیم. بازاریابیکالا و خدمات قابل ارائه در سطح بین الملل از پیچیدگی خاصی نسبت به بازارهای داخل کشور برخوردار است. مسائلی از قبیل : شناخت بازار، شناخت فرهنگ مشتری ، شناخت رقبا ، از جمله مسائلی هستند که پیش از سایر مسائل نیازمند تامل و بررسی کارشناسی هستند . به منظور جذب بازارهای خارجی علاوه بر قیمت و کیفیت نیازمند ایجاد روابط مناسب تجاری مستمر و کارآمد هستیم.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  ستارگانی که فکر و اندیشه آنها بر بال فناوری اطلاعات و ارتباطی روز توانست مرزهای سنتی بسیاری را در ارتباطات و تجارت با شکاف عمیقی مواجه کند. شاهراه جهانی اطلاع رسانی (اینترنت) امروزه به عنوان یکی از ارکان فراگیر و قابل اعتنای ملل در خبرپراکنی، تجارت، آموزش و ارتباطات مورد توجه قرار گرفته است و این مسئله هر روز با افزایش مخاطبان وب و شمار سایت های اینترنت در حال افزایش است. تا قبل از قرن بیستم میلادی، کسی چنین تصوری نداشت که در کم تر از صد سال آینده، می توان هزاران کتاب را ظرف چند دقیقه به صدها هزار نفر در اقصی نقاط جهان انتقال داد یا از فلان فروشگاه در نقطه ای از اروپا، جنسی را ظرف ۲۴ساعت خریداری و دریافت کرد.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  از زمان شروع کار با اینترنت و تجارت الکترونیک ، نکات و درسهای زیادی یاد گرفته ام که دوست دارم برخی از مهم ترین آنها را با شما به اشتراک بگذارم.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  پول الکترونیکی یا پول دیجیتالی، ارزش پول واحدهای پول منتشره از سوی دولت یا بخش خصوصی است که به شکل الکترونیکی بر روی یک وسیله الکترونیکی ذخیره شده است. نشر گسترده پول الکترونیکی آثار تجاری، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی قابل توجهی دارد. مهم‌ترین اثر گسترش استفاده از پول الکترونیکی بر عرضه پول، سیاست‌های پولی و بانک مرکزی اختصاص دارد و در ادامه با توسعه بازارهای پول، سرمایه، کار و کالا ایجاد نسل‌های جدید اقتصادی را هدف‌گذاری کرده است.

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  بر خلاف تصور عموم، بازاریابی تنها تبلیغات و ترویج نیست!! مقوله ی بازاریابی به چهار بخش اصلی تقسیم می شود که به ۴Ps مشهور است... مفاهیم بنیادین بازاریابی، پیش نیاز بازاریابی الکترونیکی بازاریابی، هنر ارتباط تولیدکنندگان و عرضه کنندگان (یا تولید کنندگان و عرضه کنندگان بالقوه ) یک کالا یا خدمت با مشتریان موجود یا بالقوه است. بازایابی نتیجه ی ناگزیر، دوری ناپذیر و ضروری سرمایه داری است.

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  در سرمایه گذاری و راه اندازی یک فعالیت اقتصادی آن لاین همیشه موانع و مشکلاتی است که سرعت پیشرفت کار را پایین می آورد. اسم این موانع را «مشکلات اصلی بازاریابی اینترنتی» می گذاریم.

 • مکانیز‌م‌های بازار

  یکی ازعوامل عدم موفقیت در زمینه بازاریابی زمانی حاصل می شود که سایت قادر به ایجاد بستری امن و قابل اطمینان در هنگام سفارش خریداران، نباشد…

 • مکانیز‌م‌های بازار

  از تأثیرات تکنولوژی می توان به کاهش هزینه ها، افزایش سرعت نقدشوندگی و ایجاد امکان مبادلات بین المللی اشاره کرد. یعنی درست همان هدفی که در برنامه های توسعه استراتژیک بورس ها به نحو مشابهی یافت می شود. تکنولوژی برای بازارهای مالی و به طور خاص صنعت بورس، مزیت های متعددی ایجاد می کند که می توان به افزایش کارآیی، امکان ادغام بورس ها و کاهش خطاهای انسانی اشاره کرد. نقطه آغاز این تحولات عمیق را باید به سورپرایزی به نام «اینترنت» مربوط دانست که جامعه بشری را در تمام ابعاد، تحت تأثیر قرار داد.

 • خرده فروشی الکترونیکی

  معمولاً زمانی که فروشگاه کالا را ارسال می کند یک نامه الکترونیکی برای اطلاع شما برای شما می فرستد. این فرایند همواره باید از طریق یک سرویس دهنده وب امن انجام گیرد تا اطلاعات کارت اعتباری شما مخفی باقی بماند.

 • مدل‌های کسب و کار الکترونیکی

  برای فروش: «بوستون، تلفن، فوتبال، جام جهانی». اینها و تقریباً هر کلمه دیگری که در اخبار زیاد به کار می‌رود در وب به فروش می‌رسد. شرکت‌های بزرگی که برای فروش محصولات خود به دنبال دسترسی به مخاطب عام هستند، هر سال بیشتر از سال قبل بودجه تبلیغات آنلاین خود را افزایش می‌دهند. این شرکت‌ها تبلیغات خود را با مجموعه‌ای از کلید‌واژه‌ها پیوند می‌دهند به طوری که مثلاً هر بار در صفحه‌ای از وب‌سایت یک روزنامه کلمه فوتبال وجود داشت تبلیغات کفشNike در کادری در بالای آن کلید‌واژه نمایش داده شود.

 • خرده فروشی الکترونیکی

  در این شاخه از تجارت الکترونیک، خریدار برای سفارش کالای مورد نظر خود ابتدا وارد سایت فروشگاه اینترنتی می‌شود و پس از مشاهده و بررسی مشخصات کالاهای مورد نظر خود، آنها را انتخاب و سپس با وارد کردن اطلاعات شخصی و آدرس پستی خود، خرید را نهایی می‌کند.

 • خرده فروشی الکترونیکی

  یک وب سایت این امکان را فراهم می سازد تا نیازهای مصرف کننده پیگیری شود ، بنابراین صاحب کسب و کار می تواند بر طبق آن تولیدات خود را عرضه کند. سطوح مختلف اینترنت امکانی برای کسب و کارهای کوچک می باشد. . .

 • تبلیغات اینترنتی

  1) تلاش برای دستیابی به هدف‌های لحظه‌ای و خشنودی‌های مقطعی عموما آن دسته از آگهی‌های تبلیغاتی که بر پایهء سیاست‌های زودگذر و با هدف واکنش فوری از سوی مردم تنظیم و به مورد اجرا در می‌آید به همان نسبت نیز به محض انقضای دورهء معین در طرح پیشنهادی به سرعت به فراموشی سپرده می‌شوند. این واقعیتی است که بعضی مدیران شرکت‌ها و مجریان تبلیغات به جای صرف زمان مناسب و کافی جهت انتشار موارد تبلیغاتی خود و به دست آوردن بازده مناسب سعی دارند با فوریت هر چه تمام‌تر و در کم‌ترین زمان ممکن به حد مطلوبی از بازدهی نایل شوند. در صورتی که معمولا افق دید و سطح نیازها و انتظارات کارگزاران تبلیغات با آنچه در ذهن مشتری می‌گذرد متفاوت است.

 • تبلیغات اینترنتی

  گسترش فناوری اطلاعات تبلیغات اینترنتی را رونق می دهد. بسیاری از کارشناسان براین باورند که تبلیغات اینترنتی هنوز در سبد شرکت های تبلیغاتی که در بسیاری از موارد به عنوان مشاور تبلیغ دهندگان، خدماتی را به آنها عرضه می کنند جایگاه مناسبی پیدا نکرده است، زیرا به دلیل هزینه های کم تبلیغ در اینترنت ، کارمزد شرکت های تبلیغاتی نیز در صورت دادن تبلیغی در اینترنت بسیار کم خواهد بود. از طرف دیگر عدم آشنایی این شرکت ها با سازوکار های تبلیغات اینترنتی جهت سنجش و اندازه گیری اثربخشی تبلیغات اینترنتی، باعث شده است تا این شرکت ها تمایل کمتری به دادن تبلیغ در اینترنت داشته باشند.

 • تبلیغات اینترنتی

  امروز با توجه به کارکردهای وسیع اینترنت، اهمیت تبلیغات اینترنتی بیش از گذشته نمود یافته است، به گونه ای که بسیاری از شرکت های بزرگ و برتر، با وجود تبلیغات در سایر رسانه ها از جمله رادیو، تلویزیون و مطبوعات، جایگاه ویژه ای را برای تبلیغات اینترنتی قائلند.

 • خرید و فروش در بازار‌های الکترونیکی خصوصی

  امروزه تنها با یک کلیک، خریداران می توانند رقبا و محصولاتشان را با هم مقایسه کرده و پاسخ های خود را در کسری از ثانیه دریافت کنند. دیگر نیازی به رانندگی تا فروشگاه و پارک، انتظار در صف اتوبوس و جر و بحث با فروشندگان نیست.

 • مدیریت وب سایت

  غالبا تصور می‌شود که یک سایت خوب و موفق قائم به ذات خودش است. یعنی مجموعه اطلاعات و سیستم نرم‌افزاری سایت باعث موفقیت آن شده است. اطلاعات خوب و سیستم نرم‌افزاری کارآمد صد البته در موفقیت یک سایت تاثیر به‌سزایی دارند اما آنچه که فراتر از همه این عوامل عمل می‌کند و معمولا مورد غفلت واقع می‌شود ((عامل انسانی)) است.

 • تجارت الکترونیک و محیط

  نکته اول :فرصت را غنیمت شمرید! نکته دوم : به اهداف خاص فکر کنید . نکته سوم : برنامه ریزی تجاری قوی نکته چهارم : نرم افزار تجارت الکترونیک تاجر پسند نکته پنجم : یک فروشگاه اینترنتی متفاوت ایجاد کنید . نکته ششم: فروشندگان فعال خود را قوی سازید نکته هفتم: نگذارید که مشتریانتان شما را فراموش کنند نکته هشتم : اجرای عملیات پشتیبانی قوی نکته نهم : سریعتر و بهتر یاد بگیرید.

 • انواع بازار‌های الکترونیکی

  مرکز تجارت الکترونیکی ایران به منظور ارائه خدمات و توسعه تجارت الکترونیکی و همچنین با هدف پاسخگویی به نیاز و گسترش تعاملات تجاریonline، طراحی و راه اندازی شده است. بدین منظور با فراهم آوردن امکانات، ابزارها و تخصص های مرتبط سعی در برقراری ارتباطات هر چه بهتر بین عرضه کنندگان و تقاضاکنندگان کالا یا خدمات دارد اگر چه در حال حاضر تمرکز اصلی در سایت iraneb بیشتر بر روی روابط عمومی تجاری در سطح ( business to business ) b۲b است اما با فراهم آمدن زیر ساخت های مناسب همچون امکان استفاده از کارتهای اعتباری و پرداختهای online ، در بخشهایی مبتنی بر روابط b۲c نیز به ارائه خدمات و سرویس خواهد پرداخت برای دسترسی به اطلاعات و ابزارهای مرتبط با تجارت الکترونیکی در این وب سایت، کاربران می توانند با توجه به در نظر گرفتن نیازها و خدمات موجود، یکی از سطوح عضویت چهار گانه برنزی، با توجه به در نظر گرفتن نیازها و خدمات موجود، یکی از سطوح عضویت سایت را پرداخت کنند.

 • تبلیغات اینترنتی

  تگ های عنوان یکی از قدیمی ترین و موثرترین جنبه های بهینه سازی وب سایت در صفحات و یا به عبارتی on-page SEO می باشد. تگ عنوان در نتایج موتور جستجو در اصلی ترین لینک به نمایش در می آید.

 • تبلیغات اینترنتی

  ثبت وب در دایرکتوری ها مزایای بسیار زیادی جهت بهینه سازی وب سایت در موتور جستجو و افزایش ترافیک وب سایت دارد. در ابتدا ارسال و ثبت وب سایت در دایرکتوری ها ایجاد یک لینک یک طرفه به وب سایت شما خواهد کرد.

 • تبلیغات اینترنتی

  هنگامی که وب سایت شما به یک بروشور آنلاین و یک ابزار مدیریتی کسب و کار آنلاین تبدیل می شود، مطمئناً می توانید زمان بیشتری برای توسعه و گسترش کسب و کارتان داشته باشید.

 • تبلیغات اینترنتی

  خوشبختانه یا متاسفانه بیشترین مشکل نمایش سایت در مورد اینترنت اکسپلورر بوده و هست. در واقع مرورگرهای مختلف از موتورهای رندر گوناگونی برای نماش کدهای سایت استفاده می کنند که اصطلاحاً layout engine نام دارد.

 • بازاریابی اینترنتی

  اگر در روی شبکه گسترده جهانی مقاله بنویسید و به رایگان روی وب قرار دهید، می توانید خود را در شبکه ای پول ساز قرار دهید. اگر شما هم برای رونق کسب و کارتان به تجارت الکترونیک و فروش آن لاین روی آورده اید، مطالعه گفته های زیر قطعا برایتان مفید خواهد بود. اگر در روی شبکه گسترده جهانی مقاله بنویسید و به رایگان روی وب قرار دهید، می توانید خود را در شبکه ای پول ساز قرار دهید. برای آن یک ذره هم پول خرج نمی کنید ولی اگر مقاله ای خوب، مفید و جامع که اطلاعات تخصصی مربوط به کارتان را عرضه می کند، روی وب قرار دهید، کاری پول ساز را پیش رویتان قرار خواهید داد. با این نوشته ها بازدیدکنندگان دانسته هایی مفید و به درد بخور یاد می گیرند...

 • بازاریابی اینترنتی

  سوال: افرادی مانند روزالیه گاردنر، مارلون ساندرز، لین تری، جوئل کام، لی اودن، جیل والن، پری مارشال، دکتر ولف و شلی لوری چه کار مشترکی در بازاریابی آنلاین انجام می دهند که جزء بازاریابان اینترنتی موفق محسوب می شوند! جواب: آنها پشت یک آیکون، نام تجاری و یا تصاویر گرافیکی پنهان نمی شوند. مخاطبین آنها می دانند که این افراد واقعاً چه شکلی هستند. اشتباه نکنید، قدرت زیادی با استفاده از تصویرتان در کسب و کار آنلاین بدست خواهید آورد. وقتی افراد ببینند که شما چه شکلی هستید، احساس می کنند با شما آشنا هستند. با گذشت زمان آنها با شما آشنا شده و به شما اعتماد می کنند. در واقع شما تبدیل به دوستان مخاطبین وب سایت تان خواهید شد. هنگامی که این دوستی و اعتماد ایجاد شد، افراد به هر آنچه که در وب سایت شما ارائه شود اعتماد کرده و بارها و بارها از شما خرید خواهند کرد. فکر می کنید چرا؟

 • لجستیک و زنجیره ی تامین

  امروزه اینترنت توانسته است بستری را درجهت صرفه جوئیهای عظیم در هزینه های زنجیره تامین و نیز افزایش کارآیی خدمات مشتریان فراهم آورد. لجستیک الکتــرونیک (E-LOGISTICS) عمدتاً در راستای اهداف شرکتهایی است که خواهان استفاده از تجارت الکترونیک در بهبود زنجیره تامین خود هستند. این مقاله بر آن است تا لجستیک الکترونیک را وارد حیطه مدیریت زنجیره تامین برای شرکتهایی کند که به صورت سنتی و یا ازطریق اینتــــــرنت (ONLINE) به تجارت می پردازند. گذشته از این، نباید فراموش کرد که لجستیک الکترونیک محدود به حمل و نقل نیست بلکه به طور وسیعی وارد حیطه مدیریت استراتژیک، شده است.

 • ساختار‌ها، مکانیزم‌ها، اقتصاد و اثرات تجارت الکترونیک

  بی توجهی به مفهوم درست و اصیل تجارت الکترونیکی سبب شده که در تدوین برنامه ها و راهکارها مسیر درستی طی نشود و بخش قابل توجهی از منابع کشور به هدر رود.

 • لجستیک و زنجیره ی تامین

  در دنیای رقابتی امروز با توجه به ویژگیهای محیطهای جدید تولیدی و طبیعت مشتریان، دیگر شیوه های مدیریت تولید گذشته که دارای یکپارچگی کمتری در فرایندها می باشد، کارایی خود را از دست داده است و امروزه شرکتها نیازمندند تا یکپارچگی را در تمام فرایندهای تولید - از مواد خام گرفته تا مصرف کننده نهایی - داشته باشند . مدیریت زنجیره تامین به عنوان یک رویکرد یکپارچه برای مدیریت مناسب جریان مواد و کالا، اطلاعات و جریان پول، توانایی پاسخگویی به این شرایط را دارا است . مدیریت زنجیره تامین دارای سه فرایند عمده و اصلی شامل : مدیریت اطلاعات ، مدیریت لجستیک و مدیریت روابط می باشد.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  هفت مساله مهم در انتخاب نوع تجارت الکترونیک

 • بانکداری الکترونیکی

  تاثیر کامپیوتر ، اینترنت و شبکه های ارتباطی بر هر جنبه از زندگی ما انسان ها امروزه به وضوح دیده میشود . هر جا که نگاه کنیم ، ردپایی از اینترنت و شبکه های ارتباطی را میبینیم . تقریبا میتوان گفت که ۹۰ درصد از چیزهای اطراف ما توسط کامپیوتر کنترل میشوند . سیستم های آب رسانی ، برق ، گاز ، تلفن . سازمان های دولتی ، خصوصی ، نظامی و بانک ها هم که جای خود دارند . در واقع با آمدن اینترنت تمامی معادلات قبلی بر هم خورد . اینترنت امکانی را برای ما فراهم میکند تا ساعت ها در صف های طولانی بانک منتظر نمانیم . دیگر مثل قبل لازم نیست برای پرداخت چند قبض درگیر ترافیک و شلوغی صف بانک شوید . کافیست در حالی که روی صندلی خود نشستید ، کار را به اینترنت و انگشتان دست خود بسپارید . تمامی قبض هایتان پرداخت میشود . میتوانید آنلاین بخرید و بفروشید . پولی از حسابی به حساب دیگری انتقال دهید .

 • ساختار‌ها، مکانیزم‌ها، اقتصاد و اثرات تجارت الکترونیک

  جهانی شدن و تغییرات شتابان به خصوص در حوزه تکنولوژی دو خصیصه مهم عصر حاضر بوده که سازمانها و کشورها را به چالش طلبیده اند وبدون شک چشم پوشی از این تحولات، عقب ماندن سازمان ها یا کشورهای مورد نظر را در پی خواهد داشت.در این میان تکنولوژی اطلاعات و ارتباطات که از آن بنام «انقلاب اطلاعات» نام برده میشود،سهم بسیار عظیمی در توسعه و عقب ماندن کشورها و سازمان ها دارد و میرود تا همه جنبه های زندگی فردی و اجتماعی انسانها را تحت پوشش قرار دهد.یکی از جنبه های متأثر از این تکنولوژی،حوزه اقتصاد و بازرگانی است که با ظهور «تجارت الکترونیک»متحول شده است.

 • ساختار‌ها، مکانیزم‌ها، اقتصاد و اثرات تجارت الکترونیک

  تجارت الکترونیک فرآیند خرید، فروش و تبادل محصولات و خدمات از طریق شبکه های رایانه ای و اینترنت است. آغاز تجارت و تبادل کالا به 2000 سال قبل از میلاد بر می گردد زمانی که اولین کشتی ها ساخته شد و مرزهای جغرافیایی میان کشورها کنار زده شد. اما امروزه تجارت شکل جدیدی به خود گرفته است. و می توان در زمان های خالی و فراغت در هر مکان این کار را انجام داد.

 • چهارچوب تجارت الکترونیک

  یکی از دلایل عدم گسترش استفاده از تجارت الکترونیکی، فقدان اعتماد کافی مصرف کنندگان به محیط های مبتنی بر وب است. در واقع اعتماد عاملی مهم در توسعه تجارت الکترونیکی است. ضرورت توجه مصرف کنندگان به مقوله اعتماد ناشی از ریسک ها و عدم اطمینان های موجود در محیط های خرید الکترونیکی است. این ریسک و عدم اعتماد در تمام شرایط خرید وجود دارد اما در شرایط خرید الکترونیکی دوچندان می شود. از این رو، در طی سال های گذشته تلاش شده است عوامل عدم اطمینان شناسایی و برطرف گردد. در تجارت الکترونیکی مکانیزم های متعددی جهت کاهش ریسک ارائه شده است. در برخی از این مکانیزم های توسط بنگاه و به انتخاب آن ها ارائه می گردد. اما برخی از مکانیزم های ابجاد اعتماد مانند زیر ساخت قانونی، گواهی اعتماد و غبره به عوامل خارج از کنترل کسب و کار وابسته است. در میان مکانیزم های ایجاد اعتماد، اطلاعات و ضمانت های ارائه شده توسط شخص ثالث بی طرف، بیشترین تاثیر را در ایجاد شهرت و بالا بردن قابلیت اعتماد کسب و کار الکترونیکی دارد. از آن جایی که شخص ثالث ارائه کننده خدمات اعتماد می بایست خود دارای اعتبار ....

 • بازاریابی و فروش در جهان

  شما برای جذب مشتری بیشتر و ترغیب آن ها به خرید محصولاتی که عرضه می کنید از چه راهکارهایی استفاده می کنید؟ در دنیای تجارت الکترونیک از چه تکنیک هایی بهره می گیرید؟ آیا فنون و روش های فعلی بازاریابی و تبلیغاتی شما آن طور که انتظار دارید به جذب مشتری انجامیده است؟آیا نسبت به هزینه هایی که برای بازاریابی صرف می کنید بازدهی داشته اید؟ با پرداخت همراه شوید تا یازده تکنیک بازاریابی حرفه ای را بیاموزید...

 • بازاریابی اینترنتی

  تعداد کمی استراتژی بازاریابی آنلاین وجود دارد که در صورتی که به درستی انجام شوند می توانند به موفقیت در بازاریابی بینجامند. یک برنامه استراتژیک بازاریابی که به درستی و با تحقیقات کامل برنامه ریزی شده باشد می تواند حجم بالایی از ترافیک را برای وب سایت تجاری شما به ارمغان آورد

 • شبکه ها و رسانه های اجتماعی

  کارشناسان بازاریابی بر این عقیده اند که یک شرکت نباید تنها به بقاء بسنده کند بلکه باید در تجارت به رقابت بپردازد. لازم است تا درباره راه های جدید ارتباطات جستجو کرد. در زندگی سریع امروزی که مردم زمانی برای به خاطر سپردن و به یاد آوردن تبلیغات ندارند اشکال جدید ارتباطی ای انتخاب می شوند تا پیام را به گونه ای به مصرف کننده برسانند که میزان پایداری آن بیشتر باشد.

 • مدل‌های کسب و کار الکترونیکی

  اگر می خواهید بدانید تاکتیک ها و استراتژی های بازاریابی چیستند و چرا سازمان ها برای آن ها زمان، تلاش و پول زیادی صرف می کنند، پاسخ این موضوع بسیار ساده است. هدف اصلی هر کسب و کاری تولید درآمد است و استراتژی های بازاریابی این کار را به بهترین شکل انجام می دهند.

 • شبکه ها و رسانه های اجتماعی

  منتظر نشستن برای اینکه شبکه های اجتماعی به یک رشد معین و ثبات برسند و اینکه به شبکه های اجتماعی تنها به عنوان یک نوآوری دیجیتالی نگاه کرد نتایج خود را در از دست دادن تنوع موجود و فرصت های پیش آمده برای شرکت نشان خواهد داد.

 • شبکه ها و رسانه های اجتماعی

  تصاویر ویدئویی بسیار راحت به اشتراک گذاشته می شوند و بدون هیچ تلاشی مورد استفاده قرار می گیرند. در حالت عادی تماشای یک ویدئو کمتر از 5 دقیقه از وقت شما را به خود اختصاص می دهد و محتوای یک ویدئو به راحتی می تواند از طریق تلفن های هوشمند به اشتراک گذاشته شود.

 • شبکه ها و رسانه های اجتماعی

  آنچه که رسانه های اجتماعی برای تجار و بازاریابان انجام می دهند فراهم سازی بهترین و موثرترین بستر جهت بیان اهدافشان است. آنها می توانند به راحتی با کاربران و مشتریان ارتباط برقرار کنند. در دسترس بودن ابزارهای کم هزینه اختیار بیشتر در بازاریابی برنامه هایشان را فراهم می سازد تا بتوانند فناوری مناسب را با اخلاق اجتماعی ترکیب کنند. تمامی این کاربردها بر اساس ساختار اینترنتی با تلفن همراه است که بهترین عرضه را در اختیار عموم مردم قرار می دهد.

 • راه اندازی وب سایت

  بر اساس این نتایج به نظر می رسد که تعداد بیشتری از صاحبان مشاغل نسبت به اطلاعات و داده ها علاقه نشان می دهند و این موضوع برایشان جذابیت پیدا کرده است. بر پایه مطالعه انجام شده 94% از این تاجران یکپارچگی داده های دیجیتالی را قدم بعدی در انقلاب مدیریت تگ می دانند به اضافه این که 80% از آن ها ایجاد چشم اندازی بهتر از مشتریان، 73% بهبود میزان حفظ مشتریان و 68% نیز افزایش تجربه در قبال مشتریان را برخی از مزیت های کلیدی سیستم مدریت تگ دانسته اند که آن را با ابتکار عمل روی مشخصات مشتری بدست می آورند و یا انتظار دارند که بدست آورند.

 • شبکه ها و رسانه های اجتماعی

  متفاوت بوده و با مشتریان در ارتباط باشید. ارتباط کانالی است که از طریق آن محصول شما وارد روند زندگی مشتری می شود، تفاوت، منحصر به فرد بودن محصول شماست که باید بهتر از هر محصول هم رده ای باشد. ارتباط همیشه باید در زمان مرتبط با خودش اتفاق بیفتد

 • چهارچوب تجارت الکترونیک

  شما داستان افرادی را که از طریق اینترنت درآمد کسب کرده اند را شنیده و متوجه شده اید که چقدر آسان است، اما حقیقت آن است که برخی از داستان ها واقع گرا نیستند و یک شبه اتفاق نخواهند افتاد. شما فقط باید عقل سلیم خود را در این ضمینه بکار بندید، آن چه را که دوست دارید پیدا کنید، برنامه ریزی داشته باشید، متمرکز باشید.

 • تجارت الکترونیک؛ باید‌ها و نبایدها

  1. نمی توانید کنترل همه چیز را بدست بگیرید. این مهم نیست که چه کسانی را می شناسید یا چقدر سخت کار می کنید، چیزهای زیادی وجود دارند که از کنترل شما خارج هستند. هرچه زودتر این مهم را دریابید، کمتر با شکست مواجه خواهید شد. با جدیت روی آن اموری که از پس کنترل شان بر می آیید کار کنید و بیاموزید که چطور قاطعانه به چیزهایی که خارج از کنترل شما هستند واکنش نشان دهید.

 • بازاریابی و فروش در جهان

  مثبت اندیش باشید. جایگزینی افکار منفی با افکار مثبت رفتار و افکار شما را بهبود می بخشد. بت توماس این نکته را گوشزد می کند که هربار که فکری منفی به ذهن شما می رسد، متوقف شوید و به موضوعی مثبت فکر کنید اگر این کار را تکرار کنید بعد از چند هفته عادت های جدیدی را در رفتار خود خواهید دید که خرسندی و خوشنودی شما را هم در محل کار و هم در زندگی روزمره افزایش می دهند.

 • مدیریت وب سایت

  مقالات و مطالب ارسال شده می توانند روش هایی مناسب برای ایجاد و افزایش ترافیک وب سایت باشند و باعث تقویت شهرت شما در زمینه کاری تان باشند. همسو با همه کسب و کارهای اینترنتی، استراتژی مناسب بخش اصلی کار شماست. شکست در یک استراتژی و برنامه بمنزله هدر رفتن همه تلاش های شما برای رساندن مقالات به دست مخاطبان است، در واقع نشان می دهد که آن استراتژی نتوانسته است خوانندگان علاقه مند را به مشتریانی همیشگی تبدیل کند.

 • مدیریت وب سایت

  اگر بخواهید اصلی ترین میزان بازدید را به وب سایت خود هدایت کنید ارزش آن را دارد که نگاهی به راهکارهای جدید و چشمگیر زیر بیندازید، تکنیک هایی که ثابت شده هستند. فن آوری موتورهای جستجو در طول سال ها بهبود یافته است تا جایی که توانایی تشخیص ارتباط بین عبارتی که شما آن را جستجو کرده اید و نتیجه یافت شده را دارند.

 • مدیریت وب سایت

  یکی از منابع موثر در بهینه سازی وب سایت که احتمالا در این بین نادیده گرفته شده است جستجوی داخلی وب سایت های شخصی است که البته این مورد با جستجوی مستقیم اطلاعات از گوگل (جستجوی خارجی) یکسان نیست بلکه در فهم چگونگی تفسیر سایت شما توسط موتورهای جستجو ارزشمند است.

 • مدیریت و کسب و کار

  هیچ کس دوست ندارد در رابطه با شرکت تحت اختیارش بازخورد منفی داشته باشد، اما به احتمال زیاد گه گاه چنین اتفاقی رخ می دهد. حتی برای شرکت هایی که همیشه تلاش می کنند تا نیازهای مشتریان خود را در بالاترین اولیوت قرار دهند

 • مدیریت و کسب و کار

  دریافت نظرات منفی در اینترنت و شبکه های اجتماعی برای برندها همچون قرارگرفتن روی شمشیر دو لبه است. از یک سو راهی سریع و مفید برای دریافت بازخوردها و انتقادهای سازنده ای است که نسبت به به عملکرد شما بیان می شود و به بهبود کسب و کار شما کمک می کند و از سوی دیگر تریبونی آزاد است برای مردم تا با برند شما روبرو شوند و درباره آن گفت و گو کنند.

 • مدیریت و کسب و کار

  اگر نشان بازرگانی شما معرف محصول یا خدماتتان نیست زمان برندسازی دوباره فرا رسیده است. لویلین می گوید : "نشان بازرگانی شما هیچگاه نمی تواند بیانگر آنچه که کسب و کار شما در گذشته بوده ، باشد." نشان بازرگانی باید اشتیاق ایجاد کند و ماهیت کس و کار شما را در حال حاضر و آینده مشخص کند.

 • مدیریت و کسب و کار

  تنها روی اصلاحات کوچک یا طرح ایده توسط کارمندان تکیه نکنید. بهترین ایده ها و پیشنهادها را به رسمیت بشناسید. اگر شرکت شما کارمندان کمی دارد با فراهم کردن یک فرم یا یک برد از مخاطبین خود بخواهد در طرح ارائه نظر برای ارتقاء اهداف شرکت، مشارکت کنند.

 • ساختار‌ها، مکانیزم‌ها، اقتصاد و اثرات تجارت الکترونیک

  نماد اعتماد الکترونیکی فروشگاه های اینترنتی ایران نشانه ای نمادین است که منحصراً توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر شده و به کسب و کارهای مجازی (اینترنتی و موبایل) مجاز با هدف ساماندهی، احراز هویت و صلاحیت آن ها اعطا می گردد. این نماد پس از بررسی وب سایت و احراز هویت و صلاحیت مالک (حقیقی یا حقوقی) آن برای مدت یک سال صادر می شود.

 • مدیریت و کسب و کار

  اینکه تا اندازه برنامه تجاری خوب و مناسبی دارید هیچگاه کافی نخواهد بود. مثلا هرگز تمامی سوالاتی که یک سرمایه گذار در سر دارد را پاسخ نخواهد داد. اگر بخواهید به همه سوالات پاسخ دهید طرح شما دست کم 100 صفحه یا بیشتر می شود که هیچ کس حوصله خواندن و تمرکز کردن روی آن را ندارد

 • خرده فروشی الکترونیکی

  خرده فروشان آنلاین به مشتریان خود تکیه می کنند و وجود و برتری آن ها به مشتریانشان وابسته است. این خرده فروشان رفتارها و اولویت های مشتری را روزانه شناسایی و بررسی می کنند. مدل کسب و کار آن ها بر اساس بر اساس فرآیند خرید مشتری (سفر مشتری) جدید تنظیم می شود که این فرآیند به طور روبه رشدی به صورت آنلاین انجام می شود

 • مدیریت و کسب و کار

  برای یافتن خریداران تازه می توانید از افرادی که به تازگی به فهرست مشتریان شما اضافه شده اند استفاده کنید. تنها کاری که باید بکنید پرسیدن است. از آن ها بپرسید افراد دیگری را می شناسند که به کالای شما نیاز داشته باشند و لیست این افراد را در اختیار بگیرد. حال اسامی ای که در اختیار دارید فهرست مشتریان بالقوه ای است که هرکدام می توانند یکی از بهترین مشتریان شما شوند

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  تجارت الکترونیک یا کسب و کار الکترونیکی دامنه و کاربرد گسترده ای دارد. به طور خلاصه می توان گفت انجام هرگونه فعالیت تجاری به صورت الکترونیکی (آنلاین) از راه شبکه جهانی اینترنت (یا شبکه های اترنت با گستره شهری، استانی، کشوری و ...) در این دامنه قرار می گیرد

 • خرید و فروش در بازار‌های الکترونیکی خصوصی

  فروش اینترنتی با فروش روی پیشخوان تفاوت زیادی ندارد. تقریبا یکسان هستند. فروش اینترنتی دشواری های خاص خود را دارد و مستلزم تلاش و صبر زیاد است اما مردم فکر می کنند که تجارت آنلاین (خرید و فروش اینترنتی) ساده است و به راحتی به موفقیت در آن خواهند رسید

 • تحقیق در بازار

  تحقیق در بازار (جستجوی بازار) می تواند به یک کسب و کار تصویری از میزان سوددهی محصول یا خدمات شما ارائه کند. برای محصولات یا خدماتی که به تازگی عرضه می شوند جستجوی بازار مناسب می تواند به شرکت ها بگوید که آیا آن ها با خواسته ها و انتظارات مشتریان خود هماهنگ هستند یا خیر. با تحقیق در بازار هدف و یافتن پاسخ سوالات خاص برای این منظور ، صاحبان کسب و کارهای کوچک می توانند بیاموزند که آیا نیاز به تغییر در طراحی بسته بندی یا ارتقا روش های توزیع کالا و حتی ارائه سرویس های ارزش افزوده دارند یا خیر

 • خرید و فروش در بازار‌های الکترونیکی خصوصی

  یکی از مزایای مهم خرید اینترنتی قدرت بالای انتخاب در میان طیف گسترده ای از کالاهاست. خریداران به جای آنکه محدود به چند خرده فروشی محلی شوند می توانند به فروشگاه های سراسر دنیا دسترسی داشته باشند. این ویژگی می تواند پیداکردن کالاهای نایاب و غیرمعمول را ساده تر نماید. همچنین رقابت بین فروشندگان کالاهای استاندارد را افزایش می دهد. خریداران از موتورهای جستجو برای پیداکردن کالاهایی استفاده می کنند که خرده فروشان به حراج گذاشته اند، این کار باعث می شود تا خریداران نگران پیدا کردن بهترین فروشگاه نباشند

 • تجارت الکترونیک؛ باید‌ها و نبایدها

  با اخذ نماد اعتماد الکترونیکی از مرکز توسعه تجارت الکترونیکی که گرفتن خود این نماد لازمه صدور پروانه کسب برای فروشگاه های الکترونیکی می باشد، اعتماد خریداران برای خرید از این فروشگاه ها افزایش می باید و با توجه به رعایت ضوابط قانونی و ثبت اطلاعات آنها در مراجع رسمی و در نهایت نظارت بر فروشگاه ها، مصرف کنندگان با اطمینان بیشتری نسبت به خرید کالا یا استفاده از خدمات اینترنتی اقدام خواهند نمود و با افزایش اطلاعات مصرف کننده برای استفاده از کالا و خدمات امکان وجود بازار کاذب قیمتها کاهش خواهد یافت.

 • تجارت الکترونیک؛ باید‌ها و نبایدها

  چگونه به نماد اعتماد الکترونیکی نشان داده شده در یک فروشگاه اینترنتی یا یک کسب و کار آنلاین اطمینان کنیم و با آرامش خرید کنیم.

 • مدیریت وب سایت

  نتیجه اینکه تغییرات در ابزارهای تحلیل آماری و نحوه ارائه نتایج باعث افزایش 20 درصدی بهره وری مشتریان شد، شرکت گواسکورد و همه مشتریان وب سایت آن ها هم اکنون از راه کارهای تحلیلی ارائه شده استفاده می کنند.

 • راه اندازی وب سایت

  اما باید بدانید که بجز توسعه دهندگان وب کس دیگیری به یادگیری این مهارت ها نیاز ندارد و اگر شغل شما توسعه وب نیست برای یادگیری این مهارت ها کار بیهوده ای انجام داده اید.

 • مدیریت و کسب و کار

  بگذارید مشتریان شما احساس کنند صدایشان شنیده می شود و به آن ها حق انتخاب داده شده است، نشان دهید که شما برای بدست آوردن نظر مثبتشان حاضرید الگوهای رفتاری تان را تغییر دهید و بگذارید مشتریان شما شنیده شوند

 • تجارت الکترونیک؛ باید‌ها و نبایدها

  همزمان با گسترش فروشگاه های اینترنتی در ایران، عدم آگاهی کافی خریداران اینترنتی به عنوان شهروندان الکترونیکی کشور از چگونگی کسب اطلاع از اعتبار یک فروشگاه امکان سوء استفاده از این فضا را برای برخی فرصت طلبان فراهم آورده است.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  فعالیت شرکت های اینترنتی به این نحوه است که یک سایت را راه اندازی کرده و انواع کالا و خدمات خود را در آن معرفی می کنند سپس به دو طریق آنلاین و یا پرداخت در محل کالا را می فروشند.

 • بانکداری الکترونیکی

  امروزه شهرهای بزرگ دنیا به واسطه گسترش خدمات مبتنی بر فناوری های اطلاعات و ارتباطات (فاوا) موفق شده اند تا از رفت و آمدهای غیرضروری شهروندان برای دریافت سرویس های گسترده جلوگیری کنند و منابع صرفه جویی شده ناشی از آن را صرف بهبود کیفیت زندگی شهروندان کنند و این راهی است که مدیریت شهری کلانشهرهای ایران هم باید با هماهنگی مسئولان دولتی پیموده شود.

 • مدیریت و کسب و کار

  برای داشتن مهارت کافی به عنوان یک بزرگ کارآفرین، یک تاجر حداقل باید درآمدی معادل یک میلیارد دلار داشته باشد. این گزارش شامل افرادی نمی باشد که موروث ارث بزرگ یا کوچک شده اند.

 • بازاریابی اینترنتی

  شما با مزایای سئو و بازاریابی یرداخت در هر کلیک آشنا هستید، زمان عمیق تر شدن در این مفاهیم برای شما فرا رسیده است.

 • خرده فروشی الکترونیکی

  ما باید فروشگاه های سنتی را کنار بگذاریم و بازاریابی و تبلیغات اینترنتی را مورد توجه قرار دهیم؛ بازاریابی اینترنتی برای خرده فروشان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

 • مدیریت وب سایت

  حصول اطمینان از لینک های مناسب، حذف اطلاعات غبر ضرور و اضافی، کیفیت مناسب پروفایل، ... باعث باعث بهبود بخشبدن به رنکینگ سازمانی می گردد.

 • مدیریت و کسب و کار

  کدامیک از برند ها احساس، احترام و حمایت شما را به خود جذب کرده اند؟

 • مدیریت وب سایت

  هدف از بهینه سازی موتور های جستجو، نتنها پیدا کردن سایت و صفحات شماست، بلکه ایجاد یک رتبه برای صفحات مرتبط می باشد؛ بدین ترتیب این سایت و صفحات در بالاترین نتایج موتورهای جستجو قرار می گیرند.

 • مدیریت وب سایت

  بهینه بودن وب سایت برای ابزارهای قابل حمل و گجت های دیجیتال دیگر غیرقابل اجتناب شده است، وب سایت شما باید به همان خوبی که در یک مرورگر وب روی پی سی یا لپ تاپ دیده می شود در یک گجت 4 یا 5 اینچی هم به خوبی دیده شود.

 • بازاریابی اینترنتی

  خرده فروشان آنلاین اهرم هایی دارند که برای این راهبرد باید گرد هم بیایند. این یک راهنمای عملی است، که به ما کمک می کند که این اهرم ها را بشناسیم و بهینه سازی سایت را با کمک آنها عملی کنیم و در نهایت ترافیک فروش را بالا ببریم.

 • مدیریت وب سایت

  خدمات دیگر سایت ها را معرفی کنید؛ این کار باعث می شود تا با دیگران در تعامل باشید و لینک یکدیگر را در سایت خود قرار دهید.

 • خرده فروشی الکترونیکی

  بزرگترین مشکلی که صاحبان فروشگاههای اینترنتی با آن روبرو هستند افزایش ترافیک فروش است. دانستن آنکه از کجا شروع کنند و چگونه در برابر هزاران فروشگاه دیگر که با آنها در رقابت هستند تا ترافیک خود را بالا ببرند، مقاومت کنند، مبارزه ای ترسناک است.

 • خرده فروشی الکترونیکی

  در سه سال اخیر رشد تجارت الکترونیک در جنوب افریقا بسیار چشمگیر بوده است، به صورتی که خریداران آنلاین بطور روز افزون خرید های مکرر انجام می دهند

 • راه اندازی وب سایت

  انتخاب دومین، شاید اول کار هزینه اش زیاد نباشه ولی تغییر آن، بسیار هزینه بر هست. بهتر است قبل از هر کاری در مورد انتخاب دومین، بررسی کنید. سختگیر باشید و دامنه های پیشنهادی را ثبت کنید تا سروقت یکی رو نهائی کنید.

 • تعاریف و مفاهیم تجارت الکترونیک

  فروشگاه اینترنتی یک نرم افزار تحت وب (مبتنی بر اینترنت) است که امکاناتی چون ایجاد سبد کالا، افزودن محصول به سبد، اتصال به سیستم پرداخت اینترنتی برای پرداخت هزینه سفارش، اتصال به سیستم پستی یا سامانه خرید و فروش پستی شرکت های واسطه پستی، رهگیری سفارش از سوی خریدار، مشاهده و فرستادن سفارشات توسط فروشنده و تهیه گزارش های آماری گوناگون از فروش و ... را برای خریدار و فروشنده فراهم می کند.

 • مدیریت و کسب و کار

  مشتریان امروزی را در نظر بگیرید، مالکوم پینکرتون، پژوهشگر تجارت الکترونیکی در موسسه Planet Retail می نویسد، اگرچه حضوری فیزیکی فروشگاه ها در چشم انداز خرده فروشی همچنان ضروری می نماید ولی نیاز به یک بازنگری دارند تا بتوانند به مشتریان امروزی خدمات برسانند.

 • مدیریت و کسب و کار

  راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی خانگی می تواند خسته کننده باشد و در بسیاری از موارد ممکن است از این کار ناامید شوید و دیگر به کار خود ادامه ندهید. در این شرایط بسیاری از افراد عقب نشینی می کنند و همه چیز را درباره کسب و کار اینترنتی خود فراموش می کنند. شما باید این واقعیت را بپذیرید که مانند هرکار دیگری باید با برنامه و منظم عمل کنید.

اتصال رایگان بدون هزینه

یک ماه خدمات رایگان دریافت کنید